Lokalizuojamos programos
- Raštinės paketas „LibreOffice“,
- Interneto svetainių interaktyviojo kūrimo priemonės „Joomla!“,
- Duomenų statistinio apdorojimo paketas „R“,
- Mobiliųjų įrenginių programėlių kūrimo priemonė „App Inventor“,
- Virtualioji mokymosi aplinka „Claroline“,
- El. portfelio ir socialinių tinklų programa „Mahara“,
- Buhalterinės apskaitos programa „TurboCash“,
- Ryšių su klientais valdymo sistema „Vtiger“
Raštinės paketas „LibreOffice“
- tekstų rengyklė „Writer“,
- skaičiuoklė „Calc“,
- pateikčių rengyklė „Impress“,
- grafikos ir struktūrinių schemų rengyklė „Draw“,
- duomenų bazių tvarkymo programa „Base“,
- formulių rengyklė „Math“.
„LibreOffice“ suderinamas su daugeliu dokumentų formatų, tarp jų ir su „Microsoft“ „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir „Publisher“ dokumentų formatais. Tačiau kur kas daugiau galimybių „LibreOffice“ suteikia naudojant savą, modernų ir atvirą, standartizuotą dokumentų formatą „OpenDocument“ (ODF). Programų paketas veikia visose populiariose operacinės sistemose: „Windows“, „macOS“, „Linux“.
„LibreOffice“ kūrėjų bendruomenė visada atvira naujoms idėjoms, o programą nuolatos testuoja ir naudoja didžiulė ir atsidavusi naudotojų bendruomenė.
„LibreOffice“, kaip ir „Apache OpenOffice“, yra ankstesnio atvirojo raštinės paketo „OpenOffice.org“ atšaka. „Apache OpenOffice“ pranašesnis už „LibreOffice“ platesniu funkcionalumu, aktyvesne, nepriklausoma bendruomene, kurią remia Vokietijoje registruota ne pelno siekianti organizacija „The Document Foundation“, geresniu suderinamumu su „Microsoft Office“ dokumentų formatais, kur kas dažniau išleidžiamomis naujomis programos versijomis su naujomis funkcijomis ir klaidų pataisymais.
Paketas kaip pagrindinį dokumentų formatą naudoja atvirąjį raštinės ISO/IEC standartą „OpenDocument“. Taip pasiekiamas suderinamumas su kitais raštinės programų paketais, nes daugelis jų taip pat naudoja „OpenDocument“ formatą, taip pat yra lengviau atnaujinti „LibreOffice“ versijas, nes nekyla suderinamumo su ankstesne versija parengtais dokumentais problemų.
Projekto metu atnaujinta naujų versijų lokalizacija, lokalizuojami paketo žinynai, sudarant palankias sąlygas paketui diegti Lietuvoje (švietimo įstaigos, namų kompiuteriai, valstybės institucijos ir pan.).
Ištekliai įkelti į mašininio vertimo sistemos lokalizavimo sritį.
„LibreOffice“ (v. 7.0.4) lokalizuotus programos ir žinynų išteklius galima atsisiųsti čia. Naujausių versijų naudotojo sąsajos ir žinynų eilučių ištekliai prieinami „LibreOffice“ lokalizavimo sistemoje „Weblate“ (https://translations.documentfoundation.org/), joje išteklius galima ne tik peržiūrėti, bet ir pasiūlyti vertimus, vertimo klaidų taisymus.
Interneto svetainių interaktyviojo kūrimo priemonės „Joomla!“
Interneto svetainių interaktyviojo kūrimo ir turinio tvarkymo sistemos „Joomla!“ lietuvių kalbos ir lokalės išteklių paketas, skirtas vartotojams įtraukti į įdiegtą „Joomla!“ sistemą.
Šiuolaikinis internetas charakterizuojamas tuo, kad beveik kiekvienas žmogus pats kuria interneto turinį, dažniausiai pateikiamą saityne svetainės pavidalu. Svetainių kūrimui palengvinti naudojamos turinio valdymo sistemos, kurios leidžia kurti svetaines visiems norintiems: tiek pradedantiesiems, neturintiems gilių ženklinimo ir programavimo žinių, tiek profesionalams programuotojams. Vienos svetainės kūrimo priemonės (pvz., „Weebly“, „Wix“) leidžia kurti svetaines iš karto ir teikia svetainių talpinimo paslaugas, kitos (pvz., „Wordpress“, „Joomla“ ar „Drupal“) gali būti naudojamos nepriklausomai, pavyzdžiui, tam tikros organizacijos.
Populiariausių svetainių kūrimo priemonių lokalizacijos kokybė yra nepakankama, dėl to svetainių kūrėjai ir turinio tvarkytojai patiria diskomfortą, investuoja daugiau darbo laiko į turinio tvarkymą, dalis svetaines tvarkančio personalo renkasi angliškas šių sistemų versijas, vertimo klaidos arba tekstai anglų kalba patenka į sukurtos svetainės sąsają, kuri matoma sukurtos svetainės lankytojams.
Rinkoje yra daugybė svetainių kūrimo priemonių sprendimų, kurie skiriasi paskirtimi, teikiamomis funkcijomis, sudėtingumo lygiu ir pan. Tačiau tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje dauguma ekspertų pripažįsta, kad „Joomla!“ yra viena iš populiariųjų sistemų. Ją naudoja Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos viešosios bibliotekos, mokyklos, mažos ir labai mažos įmonės, taip pat Vilniaus universitetas beveik visų kamieninių ir šakinių padalinių svetainėms.
Projekto metu atlikta turinio valdymo sistemų specifinės terminijos analizė, susisteminta terminija, visiškai lokalizuota svetainių kūrimo priemonė Joomla!
Išteklius taip pat galima atsisiųsti TMX formatu (pakuotasis ZIP failas).
Duomenų statistinio apdorojimo paketas „R“
„R“ yra integruotas programinės įrangos priemonių rinkinys, skirtas manipuliuoti duomenimis, juos apskaičiuoti ir grafiškai atvaizduoti. Savybės:
- efektyvi duomenų tvarkymo ir saugojimo priemonė,
- didelis, nuoseklus, integruotas tarpinių duomenų analizės priemonių rinkinys,
- grafinė duomenų analizė ir atvaizdavimo galimybės tiesiogiai kompiuteryje arba spausdintinėje kopijoje,
- gerai išplėtota, paprasta ir efektyvi programavimo kalba, kurią sudaro sąlyginiai sakiniai, ciklai, vartotojo apibrėžtos rekursinės funkcijos ir įvesties bei išvesties priemonės.
Lietuvių kalbos paketas: lt-po.tar.gz (gz, 220 KB).
Virtualioji mokymosi aplinka „Claroline“
Virtualioji mokymosi aplinka dažniausiai naudojama universitetuose ir vyresnėse vidurinės mokyklos ar gimnazijos klasėse, bibliotekose. Mokytojai, kiti švietimo įstaigų darbuotojai ar verslo organizacijų atstovai gali organizuoti ir administruoti mokymo kursus internetu. Galimi trys šių kursų dalyvių vaidmenys: klausytojas (mokinys), kurso kūrėjas (mokytojas) ir administratorius.
- saityno serverio – „Apache“;
- PHP programavimo kalbos aplinkos (5.1 versijos ar naujesnės);
- „MySQL“ duomenų bazės serverio (4.23 versijos ar naujesnės);
- rašymo teisės kataloge, kur bus išskleistas ir įdiegtas aplinkos „Claroline“ paketas;
- el. pašto programos (papildomai).
- claroline1xx/
- claroline1xx/module ir visų jo pakatalogių.
Daugiau informacijos, kaip naudotis programa galima rasti žinyne (PDF formatu; 1,61 MB).
El. portfelio ir socialinių tinklų programa „Mahara“
Lietuvių kalbos paketas „Mahara“ programai: lt-1.6.tar.gz (gz; 111 KB)Adaptuota programos versija: mahara-1.6.8_lt.tar.gz (gz; 5,4 MB)
Daugiau informacijos, kaip naudotis programa galima rasti žinyne (PDF formatu; 3,22 MB).
Buhalterinės apskaitos programa „TurboCash“
Lokalizuotas knygų rinkinys (sąskaitų planas ir pan.): siųstis (zip; 540 KB).