virtualýbė
Virtualybė ima diktuoti tikrovės sąlygas, technologinė ideologija, naikindama realybę, mašinizuoja visuomenę, kontroliuoja žmonių sąmonę, prižiūri ir seka jų elgesį. Riba tarp tikrovės ir virtualybės sparčiai nyksta, įsigali transhumanizmas.
Psichologė pastebi, kad paaugliai yra linkę virtualybėje turėti atskirą gyvenimą, taip pat jiems labai svarbi bendraamžių nuomonė.
- Internetas, virtualusis pasaulis, socialiniai tinklai savaime nėra problema. Manau, tiksliau būtų kalbėti apie juose slypintį pavojų nejučia įklimpti ir dėl virtualiosios realybės prarasti tikrąjį - savąjį - gyvenimą. Todėl aš nesu prieš technologijas, aš už išmintingą žmogaus santykį su jomis, už sąmoningumą. Internetas ir virtualybė yra žvėris, su kuriuo jau, nori nenori, mūsų laiko žmonėms tenka pratintis gyventi, bet jeigu tą bendrą gyvenimą paliksime savieigai, jeigu to žvėries nekontroliuosime, anksčiau ar vėliau jis tikrai mus suės.
Virtualybėje žmonės linkę keisti lytis [antraštė]
Tyrimo metu paaiškėjo ir dar vienas įdomus dalykas: anot tyrėjų, net 68 proc. moterų ir 54 proc. vyrų, kurdamiesi savo herojus, virtualybėje renkasi priešingos lyties atstovus. Anot tyrėjų, tai lemia skirtingos priežastys. Moterys renkasi vyriškos lyties herojus taip siekdamos išvengti galimo priekabiavimo, tuo tarpu vyrai renkasi moteriškus herojus todėl, kad su jais draugiškiau bendrauja vyrai.
Vis dėlto Savicko tapyboje aktualizuojamas transcendentalumo ilgesys, dažnai išryškinami
religiniai motyvai. [...]
Seki dailininko spalvas: nepaprastai gyvybingos, gaivališkos, gali valgyti jas akimis. Net šiurpas eina nuo tikrumo. Supranti vartydama, kad tai yra pasaulis, o ne mus įnarpliojusi viską niveliuojanti virtualybė.
Virtuali realybė (VR) sparčiai populiarėja visame pasaulyje, bet Lietuvoje ją išbandė toli gražu ne kiekvienas. Pagrindinė priežastis – brangoki VR akiniai. „Labas“ keičia padėtį ir vasarą virtualybę padarys prieinamą kiekvienam.
Visai neseniai kinas patyrė revoliuciją. Persikeldamas į skaitmeninę virtualybę, jis atsisakė savo pradinio pavidalo: chemines juosteles pakeitus atminties kortelėmis išryškėja neišvengiama analoginio ir skaitmeninio kino perskyra, kuri industrijos kontekste interpretuojama kaip atgyvenusios tradicijos ir postmoderno skirtis. [...]
Skaitmeninė virtualybė atplėšia meno kūrinį nuo jo substancijos: kompiuteris iš kūrėjo atima jo įprastinius darbo įrankius ir transformuoja juos į skaitmeninius ekvivalentus, išlaikydamas tik sąvokas, kuriomis identifikuojami virtualybės simuliakrai.
Skulptūrų parkas persikels į virtualybę [antraštė]
Klaipėdoje ketinama sukurti Skulptūrų parko informacinę bazę.
Psichiatrė Vilma Andrijauskienė įsitikinusi, jog pernelyg piktnaudžiaujame terminu 'priklausomybė'. Tai tinka ir kalbant apie įsitraukimą į interneto pasaulį. Šis pomėgis daugeliu atvejų yra naudingas 'priklausomumas'. Kita vertus, virtualybė kai kam tampa vienintele vieta pasijusti vertinamam, nes alternatyvos paprasčiausiai nėra. [...]
Anot V. Andrijauskienės, vienišumas ir emocinis nestabilumas – dažniausios priežastys, dėl kurių pernelyg įsitraukiama į virtualybę.
„Huawei“ prognozuoja, kad 2020-aisiais prie interneto bus jungiama viskas, ką tik galima prijungti, mobiliojo ryšio sparta perkops 10 Gbps, o ryšio vėlinimas sieks vos 1 ms – realybę pamažu keis virtualybė.
Virtualiame žaidimo pasaulyje netrūksta sėkmingų verslininkų, viena tokių – vokietė Ailin Gaef, „Second Life“ žinoma Anshe Chung slapyvardžiu. Verslą virtualybėje moteris pradėjo investuodama 9 JAV dolerius į nekilnojamąjį turtą. Po poros metų prekyba NT Ailin Gaef uždirbo daugiau nei milijoną dolerių ir įrašė ją į istoriją kaip pirmąją „Second Life“ milijonierę.
Tačiau didžiosios pasaulio bendrovės į virtualybę eina ne dėl galimybės pralobti perkant ir parduodant, o dėl reklamos.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)