vi̇̀mpas
Neįtikėtiną atradimą padarė Mičigano universiteto mokslininkai – teorinės fizikos specialistai. Jie tyrinėjo vadinamuosius vimpus (angl. „WIMP“ – Weakly Interacting Massive Particles – silpnai sąveikaujančios masyviosios dalelės) – hipotetinės tamsiosios medžiagos dalelės, kurios turėjo atsirasti kartu su Visata. Tyrinėtojai žinojo, kad „vimpai“ su didesne tikimybe „susitikinės“ su deguonies ir vandenilio atomais. Kadangi žmonių organizmai sudaryti daugiausia iš vandens (vandens molekulė, kaip žinome, sudaryta iš dviejų vandenilio ir vieno deguonies atomo), žmonės turi begalę šansų susitikti su hipotetiniais „vimpais“.
Naujas sezoninis kitimas buvo aptiktas CoGeNT (Coherent Germanium Neutrino Technology) eksperimente. Rezultatai sutampa su teoriniu modeliu, kuriame tamsiąją medžiagą fizikai aprašo kaip silpnai sąveikaujančias masyvias daleles (angl. Weakly Interacting Massive Particles – WIMPs). Priminsime, jog viena iš tamsiosios medžiagos teorijų teigia, kad ji susideda iš ypatingų dalelių – vimpų (WIMP – Weakly Interactive Massive Particles). Palyginti su elementariosiomis įprastinės medžiagos dalelėmis, vimpai nuo jų skiriasi gerokai didesne mase.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)