tòkenas
Kriptoekonomikoje tokenas reiškia virtualų žetoną, kuris yra tam tikrų teisių į kriptokapitalą simbolis. Kiekvienas tokenas, turėdamas savyje sugeneruotą unikalų kodą, įgalina jo turėtojo priėjimą prie šių teisių per „blockchain“ technologija grįstą architektūrą. Verta paminėti, kad patys kriptoturto tokenai pagrinde yra dviejų tipų: suteikiantys tam tikro turto nuosavybės teises (angl. equity), įgalinantys prieigą prie tam tikrų paslaugų naudojimo (angl. utility).
Sparčiai didėjant susidomėjimui kriptovaliutomis, savo poziciją formuoja ir priežiūros institucijos. ES dar nesuformuotas vieningas požiūris ICO klausimu. Tuo tarpu JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) liepą, nagrinėdama DAO tokenų (tokenai – nauja kriptovaliuta, parduodama už kriptovaliutą „Etherius“) siūlymą, suformulavo taisyklę, kada ICO patektų į vertybinių popierių reguliavimo sritį. O Kinijos centrinis bankas apskritai uždraudė ICO.
„Blockchain technologija yra paprastesnė pasidalintos nuosavybės platformų alternatyva, užtikrinanti maksimalų skaidrumą ir įgalinanti demokratišką nuosavybe besidalinančių žmonių dalyvavimą pastato valdyme. Norime pasinaudoti šia technologija ir Raudonės pilį tokenizuoti, kad žmonės iš viso pasaulio galėtų įsigyti tokenus (liet. virtualius žetonus), kurių turėjimas leistų prisidėti prie svarbių objektui sprendimų. Tokeno įsigijimas yra investicija, iš kurios žmonės galės užsidirbti piliai sėkmingai vykdant ekonominę veiklą. Pirkėjas gauna dividendus, dalyvauja pastato valdyme ir tai daryti yra patogu“,- paaiškina Z. Zabieta.
2017-aisiais radosi daug ICO – pirminio kriptovaliutos platinimo (angl. initial coin offering) – iniciatyvų. Tai būdas startuoliui surinkti lėšų, platinant savo valiutą. Pavyzdžiui, įsigydami kriptožetonų, dažniau vadinamų tiesiog tokenais (angl. token), investuotojai įsigyja dalį technologinio startuolio ir, jam pasikėlus vertę, gali uždirbti ar tiesiog naudoti tokenus kaip atsiskaitymo priemonę konkrečioje platformoje.
Nuosavybės tokenai (angl. security tokens) dažniausiai atspindi nuosavybės teises į įmonės kapitalą. Kitaip tariant, tai tarsi skaitmeninės akcijos. Vadinamieji aktyvų tokenai (angl. utility tokens), tarsi tokie kriptožetonai, kurie naudojami specifiniam tikslui ar turto vienetui įsigyti. [...]
„Influenceris“ galėtų išleisti tokenus ir, pavyzdžiui, dalinti atitinkamą jų kiekį kaip lojalumo taškus tiems, kurie atliks pageidaujamus veiksmus. Kokius? Nagi dalinsis „influencerio“ įrašais arba registruosis kaip nauji sekėjai. Jūsų su restoranais sudarytos lojalumo schemos leistų žmonėms išleisti jų tokenus į restoranų nuolaidas.
Prekybą naujai sukurtos kriptovaliutos žetonais, dar vadinamais tokenais, įmonė pradėjo sausio 20 d., o pirminis viešasis jų pirkimas turėjo tęstis iki kovo 13 d.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)