naršỹklė

Apibrėžtis
Kompiuterinė programa saityno (žiniatinklio) peržiūrai ir informacijos paieškai jame.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Šiandien daugelis iš mūsų neįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto, kuris leidžia rasti ir gauti informaciją, akimirksniu susisiekti su žmonėmis visame pasaulyje ir būti visų įvykių epicentre.
Nuostabiausia, kad naudotis šiuo neišsemiamu žinių šaltiniu gali bet kuris žmogus, turintis kompiuterį arba telefoną su naršykle.

Taigi, kol miško fone kukuoja gegutė, ir atrodo, kad šiandien ji nesiliaus tai daryti, norėčiau jums pristatyti atliktą bandymą suCross Browser Testing nemokamu servisu (ačiū vienastoks už trumpą įrašą informuojant apie šį stebuklą), kuris leidžia turint internetą ir vieną naršyklę pamatyti, kaip atrodo jūsų nurodytas puslapis ant skirtingų naršyklių ir platformų.

WWW naršyklės sudarytos iš dviejų dalių: varikliuko (dalis, atsakinga už html, css ir kitomis kalbomis aprašyto teksto pavertimą vizualiais tinklapio elementais) ir vartotojo sąsajos. Dažnai įvairiose naršyklėse, net nepanašiose viena į kitą, skirtingose platformose (windows, linux, macos) veikiančios naršyklės nuadoja tą patį varikliuką, todėl tinklapiai jose vaizduojami vienodai.

Šių metų rugsėjo pabaigoje „Netscape“ tinklo naršykles naudojo daugiau kaip 57% internautų, o „Microsoft“ turėjo apie 39,4% šios rinkos.

Po to „Netscape“ pranešė baigianti parengti nedidelę tinklo naršyklę, kuri tiktų net gana senų modelių kompiuteriams.

Turėjau problemą - nežiūrint gana greito interneto ir naujausios IE6 naršyklės, Banga kraudavosi baisiai lėtai - po kelias minutes.

„ABI Research“ ekspertai mano, kad įrenginių su visavertėmis naršyklėmis skaičius viršys įrenginių kiekį su tarpinius serverius naudojančiomis naršyklėmis 2012 metais.

“Microsoft“ išleis pataisą (patch), ištaisančią interneto naršyklės “Internet Explorer“ (IE) klaidą, kuria pasinaudojęs kompiuterių chuliganas gali nepastebimai nusiųsti ir įvykdyti piktavališkas programas vartotojo, peržiūrinėjančio tam tikros konstrukcijos tinklapius arba elektroninius laiškus, kompiuteryje.

Pastabos
vartotina vietoj svetimybės brauseris (brauzeris).
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: bracelet
prancūzų kalba: narcissique
vokiečių kalba: im Käfig
rusų kalba: ныряльщик
lenkų kalba: narrak

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra