memètika
Afrikoje, Kenijos sostinėje Nairobyje, gimęs žymiausias pasaulio ateistas Clintonas Richardas Dawkinsas (g. 1941) augo anglikonų šeimoje, Dievo egzistavimu abejoti pradėjo, būdamas devynerių. Paauglystėje nusprendė, kad evoliucijos teorija geriausiai paaiškina gyvenimo sudėtingumą, ir nustojo tikėti Dievą. Studijavo zoologiją. Išgarsėjo 1976 m. knyga „Savanaudis genas“ („The Selfish Gene“), kurioje pristatė meme koncepciją (tai – genas, turintis atmintį, kurioje neva telpa kultūros simboliai) ir naują „mokslą“ – memetiką.
Pagal analogiją su genetika, tiriančia genus, memų tyrimų sritis buvo pavadinta memetika.
Pradžioje prisiminsime, kaip apskritai atsirado evoliucijos idėja, kokios asmenybės labiausiai prisidėjo prie jos pateikimo visuomenei ir išpopuliarinimo, tada susipažinsime su principais, kuriais remiasi šiuolaikinė evoliucijos teorija, na, o pabaigai - išgirsime apie memetiką - teoriją, kuri labiausiai stengiasi sulyginti kultūrinės ir biologinės raidos principus....
„Piktas katinas“ ir kiti žymiausi memai yra ne šiaip sau būdas prastumti laiką darbe. Pasak memetikos šalininkų, tai yra unikalūs kultūrinės informacijos vienetai. Pasak jų, memai yra kultūros vienetai, kurie patys evoliucionuoja ir turi savybę „daugintis“, kaip žmonių genai.
Labai įdomu buvo apie memetiką, pradėjau aiškiai matyti memus ir poveikį gyvenime, filmus pradėjau žiūrėti ir vertinti kitaip.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)