mèmas
Mikė Pūkuotukas ir Tigriukas tapo netikėtu Kinijos interneto cenzorių taikiniu. Po praėjusią savaitę Kalifornijoje vykusio JAV prezidento Baracko Obamos ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo Kinijos tinklaraštininkai į „Twitter“ panašiame vietiniame socialiniame tinkle „Weibo“ pradėjo dalintis interneto memu, kuriame prezidentų nuotrauką pateikia šalia Mikės Pūkuotuko ir Tigriuko, rašo Telgegraph.co.uk.
Po internetą klajojantys vadinamieji memai asmeninę kai kurių konservatorių nuomonę prilygino didžiausios opozicinės partijos nuostatai. Tai sukėlė politinės jėgos lyderių nepasitenkinimą, rašo "Lietuvos žinios". [...]
M. Adomėnas prisipažino įtariantis, kad kai kurie partijos kolegos gali būti nepatenkinti dėl memų. Tačiau, anot jo, „į akis niekas nedrįso pasakyti“. Paklaustas apie žmonos memą, politikas prisipažino spėjęs, kad kūrinys gali sukelti ažiotažą.
„Internetiniai juokai“ nėra tikslus apibūdinimas ar vertimas to, kas pasaulyje plačiai žinoma kaip internet memes (reikia tarti [mi:ms]). Deja, kol kas vienintelį paaiškinimą lietuvių kalba pateikia Pipedija (pati iš dalies būdama meme): „Mėmės – visokios debilavotos mintys, kurios plinta internetuose ir dažnai už jo ribų. Kadangi mėmės dauginasi kaip virusai, tai plinta apkrėsdamos nekaltus žmones ir juos panaudodamos savo nesveikam plitimui.“ Šiaip paaiškinimas nėra klaidingas, tačiau memes nebūtinai yra „debilavotos“. Tiesą sakant, kvailų memes yra mažuma, dažniausiai jos taiklios ir juokingos.
Žodžiu, memes yra milijonai. Problema ta, kad į jas rimtai nežiūrima kaip į interneto fenomeno sukurtus artefaktus [...].
Memai dažniausiai plinta per tinklaraščius ir turinio agregatorius.
Memų, kuriuos dažnas žmogus žino, kaip paveikslėlius su juokingais užrašais, fenomeną tyrinėjantis Niujorko universiteto doktorantas Patrickas Davisonas teigia, kad memai padeda žmonėms internete burtis į specifines grupes ir pataria į ką atkreipti dėmesį, norint iš memų pasipelnyti finansiškai.
Tarp tokių internetinių memų, kurie sugebėjo išlikti, yra ir visiems gerai žinomas taip vadinamas “Trollface“ veidas.
Toks „virusinis“ (viral) turinys dažnai vadinamas terminu „internetinis memas“ (internet meme).
Dažniausiai pasitaikantys memai – tai gyvūnėlių (dažniausiai kačiukų) nuotraukos, ant kurių netaisyklinga kalba užrašoma kažkokia neva katinėlių sakoma frazė. Pakanka sujungti „teisingą“ snukelio išraišką su gerokai nuvalkiotais, pompastiškais ar visiems įgrisusiais žodžiais – ir jau turi memą. Jei prie katinėlio prilipdai garsaus politiko nusišnekėjimą, o politikui – katinėlio miaukimą, gali gauti visiems suvokiamą užuominą, kuri jau turi kitą reikšmę. Vėliau kitas žmogus, gal net gyvenantis kitame pasaulio gale, gali ją papildyti, vystyti, o visi dar daugiau juokiasi. [...]
Memas – tai lyg anekdotas, banalybė, nuotaika ir aktualija viename. Iki interneto jie gyvavo grafičiuose, absurdiško humoro filmuose, išliks ir po jo.
Memai yra senesni už internetą, tačiau šiais laikais būtent su internetu labiausiai siejami, nes jis yra palankiausia terpė jiems plisti ir daugintis.
Visa tai vadinu gera virusine kampanija. Šiandien pasirodžius bikinį vilkinčios Kristinos Brazauskienės nuotraukoms iš paplūdimio, atrodė, kad internetas išėjo iš proto. Seniai mačiau, kad socialiniuose tinkluose taip gretai plistų memai.
bendraukime.
Lietuvoje suklestėjo politinės satyros žanras. Ne toks, kokį kolekcionuoja Česlovas Juršėnas ir kokį tebekuria jau beišsikvepiantys laikraščių karikatūristai. Naujas. Tai internetinės kartos kuriami „memai“ – šmaikštūs, pašiepiantys šaržai-fotomontažai, kuriuos gana lengvai gali sukurti kiekvienas internautas ir kuriais gausiai dalijamasi socialiniuose tinkluose, neretai juos perpublikuoja interneto naujienų portalai. B. Vėsaitės vieši nusikalbėjimai pavertė ją pagrindiniu ir populiariausiu šios naujosios interneto tautosakos personažu, o tai savo ruožtu paskatino žurnalistus dar aktyviau tokius jos nusikalbėjimus „medžioti“.
Memai internete naudojami nubrėžti riboms tarp socialinių grupių, todėl žmonės dažnai klausia kodėl memai yra tokie, kokie yra, arba kodėl jie jų nesupranta. Daugeliu atveju bendruomenės, kurios kuria memus internete, juos naudoja nustatyti ir kontroliuoti, kas priklauso jų grupei.
Vienas internete plaukiojantis „memas“ puikiai rašė - „Nori valgyt? Sugraužk obuolį. Nenori obuolio - nenori valgyt!“. Tad bandau laikytis šios taisyklės.
„Interneto memas yra idėja, sąvoka ar netgi elgesys, plintantis internetu tarp daugybės vartotojų. Memas gali būti įvairių formų: nuoroda, iškreipti žodžiai, paveiksliukas, montažas, puslapis, vaizdo įrašas ir pan. Memas gali būti tam tikra šabloninė idėja, pagal kurią vartotojai kuria turinį. Memai plinta laiškais, komentarais, forumuose ar socialiniuose tinkluose. Tai lyg virusinė idėja, kuria užsikrečia daugybė interneto vartotojų, nepriklausomai nuo rasės, pilietybės ar amžiaus“, sako Mykolas.
Neretai su produktu siejamos „geros emocijos“ taip pat yra ne asmeniniai vartotojo potyriai, o tik memai – kultūrinės informacijos vienetai, kuriuos šeimoje ir visuomenėje perduodame vieni kitiems, pavyzdžiui, tai, kad Kalėdų Senelio drabužiai raudoni arba kad reikia plautis rankas. Memai atsiranda, keičiasi ir išnyksta, o prekybininkai suinteresuoti, kad jų sukurti memai jūsų galvose įsitaisytų ilgam.
Man apie memus patinka galvoti kaip apie kalbą arba tarmę. Tai – simbolių rinkiniai, kuriuos sukuria grupės žmonių, nes be jų negali bendrauti. Ir norint juos suprasti reikia vertėjo. Viskas – kaip tikroje kalboje.
Pastarosiomis dienomis internete plinta memas, kuriame, skambant atlikėjos „Enya" dainai, pavaizduota ant dviejų naikintuvų stovinti, o vėliau špagatą daranti L.Graužinienė. Šis sukurtas memas primena neseniai internete pasirodžiusį kino garsenybės Claude van Damme'o kaskadinį triuką.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)