mecenatỹstė
Kultūros mecenatystė Lietuvoje įgauna pagreitį [antraštė]
Kultūros ministerija, tęsdama mecenatystės skatinimo šalyje tradiciją, apdovanoja labiausiai kultūrą ir meną praėjusiais metais globojusius verslininkus.
Apie didikų giminių mecenatystę - naujame paskaitų cikle [antraštė]
Lietuvos dailės istorikų draugija ir Bažnytinio paveldo muziejus pradeda naują paskaitų ciklą „Giminių mecenatystė Lietuvoje“. Ketvirtadienį Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje pirmąją šio ciklo paskaitą „Bernardinų vienuolyno ir bažnyčios Vilniuje fundatoriai ir geradariai“ skaitys bažnyčios istorikė dr. Rūta Janonienė.
Š. Birutis: kultūros mecenatystė – pasiturinčio žmogaus garbės reikalas [antraštė]
Prasidėjus vieno grasiausių Lietuvos diplomatų, filantropų ir mecenatų, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio metams, kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, jog šie metai bus ypatingi Lietuvos kultūros ir verslo bendradarbiavimui – bus ieškoma naujų bendradarbiavimo formų, pradėta įgyvendinti kultūros mecenatystės strategija. 2015 m. sausio 30 dieną Vilniuje verslo atstovams pirmą kartą įteikti Kultūros ministerijos specialiai Lietuvos kultūros mecenatams sukurti ženklai.
Ar Lietuva subrendo mecenatystei? [antraštė]
Akivaizdu: daugiau nei dvidešimtmetį tik savo įmonių rūpesčiais gyvenę verslininkai vis dažniau atranda laiko kultūrai. Maža to – vartoti meną ir kultūrą tampa madinga. Lietuvoje vis garsiau kalbama apie mecenatystę, o meno ir kultūros rėmėjai nebėra persona incognita. Jie tampa matomi ir laikosi nuostatos: vien pinigų duoti nepakanka.
Tarp leidėjos palinkėjimų Knygų mugei po 20 metų – mecenatystės idėjos puoselėjimas, nes, L. Varanavičienės teigimu, pasikviesti į mugę solidų rašytoją vienai dienai kainuoja 18 tūkst. eurų. Verta pagalvoti ir apie Knygų mugės administraciją, galbūt, pasak leidėjos, jau laikas turėti mugės direktorių, taip pat mugė galėtų generuoti savotiškas intelektines dukterines įmones, tokias kaip knygų klubai, diskusijų vietos. Galbūt vertėtų įsteigti ir kūrybinio rašymo universitetą.
Dažniausios tokios veiklos apraiškos – konkrečių meno kūrinių užsakymas, menininkų samdymas ir išlaikymas. Kartais mecenatystės terminas nepagrįstai taikomas mokslo, kultūros, Bažnyčios globai apibūdinti – toks taikymas atsirado XIX a., dažnai sutinkamas ir dabar. Dera prisiminti, kad mecenatystė visų pirma apibūdina meno (literatūros, dailės, architektūros, muzikos ar teatro) rėmimą ir globą.
Gaivinama mecenatystės idėja [antraštė]
Kultūros ministerija kvies visuomenę užsiimti mecenatyste. Norima, kad gyventojai sumokėtais mokesčiais galėtų paremti ne tik galerijas ar teatrus, meno kolektyvus, bet ir pavienius kūrėjus. Ir tai tik viena iš daugelio iniciatyvų filantropijai skatinti.
Mecenatystė – mada, savireklama ar asmenybės branda? [antraštė]
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)