laminãtė
Alternatyva brangiai estetinei odontologijai – laminatės per vieną dieną [antraštė]
„Ilgus metus žmonės, norintys susitvarkyti dantis, turėjo rinktis brangias keramikines laminates ar estetinį plombavimą. Be to, tam, kad būtų pasiektas galutinis rezultatas reikėdavo ne vieno apsilankymo pas odontologą. Šiuo metu dalis klinikų Lietuvoje jau gali pasiūlyti pacientams dantų korekciją laminatėmis – pigesnę ir greičiau atliekamą procedūrą“, – sako R. Abloževičienė.
Pasaulyje laminatės atsirado prieš trejus metus, tad tai – pakankamai nauja procedūra.
Laminatė – plonytė laboratorijoje gaminama porceliano plokštelė. Protezavimas laminatėmis – danties struktūrą itin tausojantis protezavimo būdas - laminatės tvirtinamos tik iš išorinio danties paviršiaus. Būdamos labai plonos (iki 0,3 - 0,5 mm storio), laminatės absorbuoja, atspindindi ir praleidžia šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis, sukuria itin estetišką vaizdą. Protezuojant laminatėmis galima koreguoti dantų spalvą, formą, uždaryti tarpus tarp dantų.
Dantų laminačių uždėjimas prasideda nuo dantų panoraminės nuotraukos ir antspaudo.
Jei defektas didelis, neužtenka plombos tvirtumo, siūloma rinktis porceliano restauraciją, t.y. estetinį protezavimą – porceliano laminatę, vainikėlį ar užklotą.
Kokia procedūra taikoma, norint pakeisti danties spalvą ir formą?
Yra keletas būdų. Galima atlikti estetinį danties plombavimą, pagaminti keramikos laminatę arba vainikėlį. [...]
Jei gaminama keramikos laminatė arba vainikėlis, dantų modeliai siunčiami į laboratoriją ir jau ten kompiuteriu valdomu frezavimo aparatu padaromas naujas dantis.
Estetinis dantų restauravimas laminatėmis – „šypsena išsinešimui“ [antraštė]
Laminatės – plonytės plokštelės, kuriomis padengiamas dantis. Jos paslepia beveik visus estetinius trūkumus. [...]
Pagyvenę žmonės dažnai skundžiasi dantenų ar dantų kaklelių problemomis. Laminatėmis galima paslėpti apsinuoginusius ar karieso pažeistus dantų kaklelius.
Prieš atliekant laminačių uždėjimo procedūrą mūsų odontologijos klinikoje, tam tikras dantų plotas yra užšaldomas ir nuo dantų pašalinamas labai plonas emalio sluoksnis. Tokiu būdu ant dantų paruošiama vieta laminatėms. [...]
Laminačių uždėjimas yra veiksmingas ir greitas būdas, norint pašalinti įvairius dantų trūkumus. Laminačių uždėjimo procedūra nėra skausminga, jos metu nejaučiamas diskomfortas.
Odontologijos klinikos „Neodenta“ vadovas gydytojas ortopedas Darius Kunčius džiaugiasi, kad šiandien vis populiaresnė tampa konservatyvioji odontologija. Norimo rezultato galima pasiekti negadinant paties danties, neprarandant danties audinio – plonomis porceliano plokštelėmis, vadinamomis laminatais.
Norėčiau ir aš pateikti savo žinias bei turimą nuomonę apie estetinį plombavimą. Visų pirma nėra ką lyginti estetinio plombavimo ir protezavimo laminatėm. [...] Laminatės yra neginčijamai gražiau ir natūraliau, bei laiko daug ilgiau. [...] Paruošiant dantį laminatei, nušlifuojamas tik minimalus danties paviršius.
Laminatėms pagaminti naudojamos dvi pagrindinės medžiagos: kompozitas arba porcelianas.
Dantų formos ir spalvos pakitimų restauravimui ar užmaskavimui kompozitais gali būti padengiamas ir visas priekinis danties paviršius – t.y. uždedama taip vadinama tiesioginė laminatė arba veneringas. Tam pačiam tikslui naudojamos ir netiesioginės (t.y. laboratorijoje pagamintos) porcelianinės laminatės. [...]
Laminatė - plona daugiasluoksnė porceliano plokštelė, vienmomentiškai klijuojama ant danties paviršiaus.
Laminates laboratorijoje daro dantų technikas, dėl to reikia kelių vizitų ir daugiau laiko. [...]
Atskilus laminatei, paprastai ją reikia visą perdaryti iš naujo.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)