láikas

Apibrėžtis
Virtualaus mygtuko pritarimui reikšti paspaudimas – statistinis palankaus informacijos vertinimo vienetas elektroninėje komunikacijoje, dažniausiai socialiniuose tinkluose.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Turistus į Lietuvą vilioti nori didžiausiu pasaulyje „Like'u“ [antraštė]
Valstybinis turizmo departamentas (VTD) sumanė sudrebinti populiariausią pasaulyje socialinį tinklą „Facebook“. Kur nors Lietuvoje ketinama pastatyti „didžiausią visatoje“ skulptūrą, vaizduojančią „Facebook“ vartotojams puikiai pažįstamą simbolį „Like“. Tiesa, be „Facebook“ leidimo.
VTD užmojai įspūdingi – su milžiniško „Like'o“ akcija ketinama suvilioti milijoninę internautų auditoriją. [...]
L. Tarvydienės teigimu, per 12 mėnesių truksiantį projektą siekiama sulaukti bent milijono mygtuko „patinka“ paspaudimų, pasidalijimų informacija ir kitų socialiniuose tinkluose internautų atliekamų veiksmų. [...]
Kiek kainuos milžiniškas „Like'as“ ir jo populiarinimo kampanija – VTD kol kas neprognozuoja.

„Niekas nepasikeitė. Visa tai vyksta ir dabar. Tik kai kas tuo metu buvo tiesiog jaunesnis, laisviau žiūrėjo į gyvenimą ir nebuvo išmokęs tokių triukų pabrėžti savo išskirtinumą. Manęs nestebintų, jei Andriui būtų ta M.A.M.A. dzin. Labai natūralu, kai tiek metų esi šlovėje ir viskas taip pažįstama, kad kelia žiovulį. Labiau nuostabus tas noras savo priešišką laikyseną pabrėžti ir rinkti „like'us“.

Mūsų režisierius Mindaugas Meškauskas daug kalba apie feisbuko kartą. Dabartinis jaunimas beveik negauna kritikos – tik „laikus“ tame socialiniame tinkle, nesvarbu, ką ten darytų.

Labiausiai autoriai didžiuojasi savo žurnale paskelbę Tado Černiausko, lietuvių fotografo, nuotraukas, kuriose nufotografuoti žmonės, į jų veidus pučiant stiprią oro srovę.
„Įrašius šį įrašą, po kelių dienų jis turėjo per 8 tūkst. „like'ų“. Vėliau tas pačias nuotraukas pasigavo užsienio portalai.

„Dedu laikus Feisbuke už simbolinį mokestį. Už simbolinį mokestį galiu pakelti tavo statusą didžiausioje pasaulyje draugų bendruomenėje“, – toks skelbimas pasirodė viename interneto skelbimų portale. Prisistatyti nepanoręs siūlytojas tikina, jog vieną kartą „like“ (angl. patinka) jis paspaus vos už 50 centų, o į draugus priims (angl. add me to friends) už litą.

Istorija paprasta: Hampton'o miesto (Virdžinijos valstija) policijos šerifo B. J. Roberts padėjėjas buvo atleistas už tai, jog savo vadovo priešininko per rinkimus į šerifo postą Jim Adams Facebook puslapyje paspaudė visiems iki skausmo pažįstamą mygtuką „Like“.

Lietuvos ambicijos – socialiniuose tinkluose surinkti 1 000 000 „like“ [antraštė]
Milijonas „like“ (angl. „patinka“) už Lietuvą – toks ambicingas projektas pradedamas penktadienį, pasaulinę turizmo dieną.

Pastabos
svetimybė, kuriai pakeisti vartosenoje plinta lietuviškas atitikmuo patiktukas.
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: time
prancūzų kalba: temps
vokiečių kalba: Zeit
rusų kalba: время
lenkų kalba: czas
Ekalba.lt prasmių tinklo paslaugos rezultatas ieškant žodio láikas
laikas
nustatytas ar tinkamas momentas kam atlikti.
laikas
tam tikras laikotarpis, amžius, periodas.
laikas
trukmė, tos trukmės tarpas, turintis pradžią ir pabaigą, matuojamas minutėmis, valandomis, dienomis, mėnesiais ir pan.

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra