kengūrãvimas
Vėliau nemažą dalį laiko neišnešiotukų mamos praleidžia „kengūruodamos“: nuogą kūdikį, nors ir apraizgytą medicininiais laideliais, laikydamos prie nuogos savo krūtinės. Moksliškai įrodyta, kad Kengūros metodas padeda kūdikiams greičiau sustiprėti, augti jų svoriui, normalizuotis širdies ritmui ir kvėpavimui. Taip pat kengūravimas teigiamai veikia ir mamos hormoninę sistemą, tad ir emocinę būklę bei pieno gamybą.
[...] abu jie išgyveno ir taip vadinamąjį „kengūravimo“ laikotarpį. Išnešiotukai būna labai smulkučiai, bet kas sakė, kad jiems reikia tik šiltų kojinyčių, valgio ir saldaus miego? Jiems gal netgi daugiau nei kitiems vaikams reikia meilės. Taigi Laura su vyru vaikučius pasidėdavo ant krūtinės ir laikydavo. Kad vaikai justų širdies plakimą, kūno šilumą, glostymą, kad gautų tėvų bakterijų, kad žinotų, kad yra mylimi ir saugūs.
Apie kengūravimą. Mes – sterbliniai, ir tuo viskas pasakyta [antraštė]
Realiai kengūravimo metodas pradėtas taikyti Bogotoje, ir nuo tol tapo plačiai žinomas. 1978 m. dėl didėjančio naujagimių sergamumo ir mirštamumo lygio Bogotos „Motinos ir naujagimio instituto“ Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje (toliau tokie skyriai vadinami – NITS) neonatologijos profesorius dr. Edgar Rey Sanabria pradėjo taikyti kengūros, arba kengūravimo, metodą, nes tiesiog trūko resursų ir personalo tinkamai pasirūpinti naujagimiais. Profesorius pasiūlė motinoms ilgai laikyti savo mažo svorio naujagimius oda prie odos, kad jie nešaltų ir galėtų būti žindomi pagal poreikį.
Tiesa, vyras vakare atveš žirklutes mažiukų nagučiams, nes kengūravimo metu net mane gerokai apibraižė, o guli tik su purštinytėmis.
Kengūravimo priežiūra – tai būdas grąžinti naujagimiui artumo jausmą padedant jį nuogu kūneliu ant nuogos šeimos nario kūno odos, taip užtikrinant fiziologinį ir psichologinį ryšį bei šilumą. Atlikti tyrimai parodė, kad kengūravimo dėka naujagimius galima anksti išrašyti namo, net jei jie neišnešioti. Tokiems neišnešiotiems ir mažo svorio naujagimiams sumažėja hospitalinės infekcijos rizika, sunkių ligų ir apatinių kvėpavimo takų ligų tikimybė.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)