kaniterãpija
Kaniterapija yra reabilitacijos būdas, kai, norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, pasitelkiamas specialiai paruoštas šuo paciento motyvacijai sustiprinti. Kaniterapija tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems, ir labai garbaus amžiaus senjorams.
Vidurdienį Vilniuje vykusioje gyvūnų eisenoje buvo siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į kaniterapiją (užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis). Eisenoje dalyvavę kelios dešimtys gyvūnų šeimininkų bei jų augintinių prašė reglamentuoti III lygio kaniterapiją. [...]
Siekiame, kad kaniterapija būtų reglamentuota ir įtvirtinta teisės aktuose.
Tyrimai taip pat rodo, kad naminiai gyvūnai geba įsijausti į žmogaus būklę, užjausti žmogų ligos ar streso metu. Egzistuoja net gydymo būdas šunimis (kaniterapija) ir katėmis (felinoterapija). Gyvūnai padeda nusiraminti, pakelia nuotaiką, o tai padeda greičiau pasveikti po ligos.
Kaniterapija Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius [antraštė]
Paklaustas, kuo kaniterapija padeda žmogui ir kaip vyksta kaniterapijos užsiėmimai, Mindaugas teigė, kad kaniterapijos užsiėmimai skirstomi į tris lygmenis: susitikimą su šunimis, mokomuosius užsiėmimus su šunimis ir terapiją. [...]
Pasak Mindaugo, kaniterapijai svarbu daug šunų ypatybių: dydis, kailio spalva ir ilgis.
Kunigas Ričardas Doveika „Lietuvos garbės“ statulėlę [...] įteikė 46-erių Ivetai Šikšniuvienei, įkūrusiai Lietuvos kaniterapijos asociaciją. [...] Žmonėms buvo suteikta galimybė pabendraut su šunimi – apsikabinti, pasikalbėti ar tiesiog išsiverkti. Pernai, Ivetai pradėjus Lietuvos kaniterapijos asociacijos veiklą, teigiami rezultatai buvo akivaizdūs. [...] Lietuvoje oficialiai jau yra pripažinta delfinų, arklių terapija, o šunų – kol kas ne.
Kaniterapijos užsiėmimas – lyg psichologo konsultacija [antraštė]
JAV, Kanadoje, Suomijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse kaniterapija taikoma gana plačiai. JAV bemaž 90 proc. vaikų autizmo atvejų sėkmingai taikoma terapija su šunimis. Lietuvoje siekiama įteisinti kaniterapiją.
Kaniterapijai tinka ne kiekvienas šuo. Šuo turi būti grynaveislis ir turėti tai įrodančius dokumentus. Dažniausiai kaniterapijai pasirenkami niufaundlendai, labradoro retriveriai, samojedai.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)