grãplingas

Apibrėžtis
įvairių imtynių rūšių derinys.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Profesionalų varžybose “Naglio“ kovotojas Jordanas Poškaitis (iki 80 kg) įveikė prancūzą Kristofą Truarą. Šios grupės sportininkai grūmėsi šešis raundus, po du - pagal karatė, thai bokso ir greplingo taisykles. Kaunietis pergalę pasiekė smaugimo veiksmu.

Graplingo žvaigždė A. Danys: nesuprantu, ką reiškia ruoštis varžyboms [antraštė]
Graplingas mane patraukė tuo, kad jis yra arčiausiai realių kovų. Skirtumas tik tas, kad čia nėra smūginės technikos. Graplinge yra labai daug saviraiškos, o tai man patinka. Mažiau taisyklių, mažiau apribojimų“, - pasakojo Lietuvos graplingo čempionas svorio kategorijoje per 90 kilogramų.

Bušido žvaigždė K.Smirnovas: „Grappling imtynės jau dabar traukia vaikus iš gatvės“ [antraštė]
Efektingu sprando laužimo veiksmu bei Audriaus Danio pergale baigėsi Šakiuose vykęs Lietuvos atvirasis grappling imtynių taurės čempionatas, kuriame apdovanojimus sportininkai pasiėmė už asmeninius pasiekimus, o klubų vadovai – už komandines pergales.

Savaitgalį Šakiuose vyko pirmasis Lietuvos grapplingo imtynių čempionatas [antraštė]
Balandžio 5 d. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro salėje, vyko pirmasis Lietuvos jaunimo ir jaunių grapplingo (imtynių) čempionatas.

O kokia situacija su pačiais sportininkais? Apskritai, ar lietuviams priimtinos grapplingo imtynės?
Pats grapplingas yra priimtinas dėl to, kad čia taisyklės yra labiausiai priartintos prie realios kovos. Teisėjo įtaka kovos eigai ir baigčiai minimali.

Grapplingas – tokia imtynių rūšis, kur kova vyksta be kimono, pergalė pasiekiama skausmingais veiksmais: smaugimais, rankų laužimais, kojų laužimais. Taip pat kovos metu galimi metimai, draudžiama tik smūginė technika.

Savaitgalį Kaune vyko „grappling“ imtynių Europos taurės varžybos [antraštė]
Kauno sporto halėje, vyko grappling Europos taurės varžybos, kurias organizavo Tarptautinė ir Lietuvos grappling federacijos.

Is tikruju greplingas ir imtynes - tai du skirtingi dalykai, nors kova ir vyksta parteryje. Tai kaip boksas ir muaythai, kad ir kokios geros butu rankos, jei kojos neparuostos - muaythai kovotojas loukikais tave sunaikins.

2007 m. birželio 2 dieną, šeštadienį, tikri imtynių gerbėjai iš visos Lietuvos rinkosi į Vilniuje, Sniego g. 7, esančią Žulono imtynių salę „Pelėda“, kurioje Kovos klubas buvo suorganizavęs greplingo (imtynių) seminarą.

Broliai Smirnovai: „Graplingo perspektyva – medaliai į Lietuvą“ [antraštė]
„Jau dabar jaunimo sportinis meistriškumas plečiasi, o ateity turėsime labai aukšto pajėgumo graplingo kovotojų. Graplingas pagal statistiką yra viena iš mažiausiai traumų atnešančių sporto šakų, tad yra ne vienas jaunas žmogus, kuris ir dėl šio fakto renkasi šią naują kovinę sporto šaką. [...]“, - pasakojo V.Smirnovas.

Graplingas yra pakankamai nauja sporto šaka, o į ją atėję kitų imtynių rūšių atstovai galvoja, kad čia jiems viskas bus žinoma ir paprasta. Bet taip nėra. Kiekviena imtynių rūšis turi tam tikrų apribojimų, o graplingas yra visų imtynių miksas. Prisitaikymas prie to mikso neabejotinai užima laiko.

Graplinge nėra draudžiamų veiksmų – pavyzdžiui dziudo negalima imti už kojų, sambo smaugti, laisvosiose imtynėse neleidžiami laužimai ir t.t. Čia galima viskas – negalima smūgiuoti ir atlikti gyvybei pavojingų veiksmų. Tai yra mišri imtynių sporto šaka“, – sako K. Smirnovas.
Norint gerai pasirodyti graplingo imtynėse, neužtenka išmanyti vienos kovos menų disciplinos – geriausi sportininkai priklauso kelioms imtynių sporto federacijoms.

Futbolą ir net krepšinį lenkiantis Pakruojis gyvena graplingu [antraštė]
Pakruojis ir Šakiai yra puikiausi provincijos pavyzdžiai, kaip dideliu noru galima užkrėsti vaikus rinktis ne krepšinį, ne futbolą, o Lietuvoje dar pakankamai naują graplingą.

Kaip turėtų būti lietuvinamas imtynių pavadinimas - GRAPPLING? [...]
Graplingas, greplingas... Ar iš viso reiktų ieškot kito atitikmens?

Graplingas – tai imtynės be taisyklių. Jame leidžiami visi imtynių veiksmai stovėsenoje ir parteryje, neribojamas laikas parteryje, bet draudžiami bet kokie smūgiai. Kovos laimėtojas nustatomas priešininkui pasidavus ar suskaičiavus taškus. Šis kovos stilius yra labai populiarus Vakarų ir Šiaurės Europoje, JAV, Brazilijoje, Japonijoje.

Pastabos
skolinys įteisintas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos svetimžodžių atitikmenų sąraše (2016 12 15).
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: graffiti
prancūzų kalba: grappling
vokiečių kalba: grapling
rusų kalba: грациозный
lenkų kalba: grapska

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra