gi̇̀
Atsisveikinkite su kenksmingais riebalais: pamokė, kaip pasigaminti sparčiai populiarėjantį ghee sviestą [antraštė]
Kuo naudingas lydytas sviestas ghi ir kaip jį pasigaminti [antraštė]
Keptuvėje pakaitinkite truputėlį sviesto ar ghi (ghee), įpilkite tešlos. Kai viršuje atsiras burbuliukų ir kraštai pradės tamsėti, apverskite ir kepkite kol abi pusės bus vienodai parudavusios.
Sviestas ghi: skystasis auksas ant jūsų stalo [antraštė]
Karamelės ir riešutų aromato lydytas sviestas ghi gali išgydyti daugybę ligų - tuo tikėjo jau senovės indai. Vedų kultūroje jis vadinamas „maistu smegenims“, kuris ne tik užtikrina fizinę sveikatą, bet ir suteikia dvasinės energijos. Iš tiesų lydytas sviestas ghi yra puikus, sveikas pakaitalas įprastiems riebalams.
Per amžius „ghee" buvo gerovės simbolis Indijoje. Tai - skystas auksas. Kas namuose turėdavo gausybę šio lydyto sviesto, buvo teigiama, kad jis yra visomis prasmėmis turtingas žmogus. Vedų kultūroje „ghee" yra vadinamas „maistu smegenims", yra tiek fizinės, tiek ir dvasinės energijos šaltinis.
Sviesto „ghee" nereikia laikyti šaldytuve. Jis puikiausiai išlieka šviežias kambario temperatūroje net pusę metų, ar dar ilgiau.
Tai išvalytas lydytas sviestas ghi, kurio nesunkiai galima pasigaminti namie. Išbandyti verta, nes jo skonis unikalus – saldus, primenantis riešutų. Sviesto ghi nereikia laikyti šaldytuve. Jis net pusę metų išlieka šviežias, laikomas kambario temperatūroje. [...] Vedų kultūroje sviestas ghi vadinamas smegenų maistu, sakoma, kad tai fizinės ir dvasinės energijos šaltinis.
Išgrynintas sviestas ("Ghi' Gi sviestas), yra gryni pieno riebalai, be antioksidantų ir kitų priedų.
Gi sviestas Ajurvedoje laikomas vienu satviškiausių produktų. Satvinis - reiškia palaimintas. Gi - tai produktas, kuris savyje neša pačią švariausią ugnies energiją žemėje.
Aišku, atsiras tvirtinančių, kad kepimui labiausiai tinka ghee sviestas, kokoso arba palmių aliejus, bet kiek iš mūsų tai gali įpirkti?
Yra du idealūs riebalai - lydytas sviestas gi (ghee) ir rafinuotas aliejus. Išsilydyti sviestą galima ir patiems. Reikia kilogramą paties riebiausio (82 proc.) sviesto įdėti į sausą puodą ir kaitinti. Per 45 minutes iš sviesto išgaruoja drėgmė ir dugne pradeda atsirasti gleivės, nusėda cholesterolis, o lieka aukso spalvos skaidrus skystis.
- Vis populiarėja lydytas sviestas, dar vadinamas „ghi“. Kas tai yra?
- Tai produktas, populiaresnis tarp ajurvedinę mitybą propaguojančių žmonių. „Ghi“ (angl. „Ghee“ - red. past.) sviestas priskiriamas prie nesočiųjų riebalų, bet yra labai įdomiai gaminamas. Jis gaunamas būtent iš sočiųjų riebalų. Reikia nusipirkti paprasto, natūralaus, kuo aukštesnio riebumo sviesto ir jį lėtai kaitinti, lydyti dubenėlyje maišant. Kai jis visas ištirpsta, reikia nukelti nuo ugnies ir palikti jį suvirti. Aušdamas jis pradeda skirti tokias lyg ir pieno putas, kurias reikia nuolat stebėti ir vis nugriebti. Taigi tos nugriebtos putos ir bus jūsų „ghi“ sviestas. O to, kas lieka, jau nereikėtų vartoti.
Lydytas sviestas (ghi) - idealūs riebalai kepti.
Tai grynas sviestas, idealūs kulinariniai riebalai. Jis gaunamas kaitinant sviestą ant silpnos ugnies, kol išgaruoja visas vanduo, atsiskiria tirščiai ir sviestas virsta skaidriais aukso geltonumo riebalais. Jam būdingas saldokas, švelnus riešutų prieskonis; su juo pagamintas maistas įgauna nepakartojamą skonį bei aromatą. [...]
Sviestas ghi, kaip ir paprastas sviestas, turi cholesterolio.
Ajurvedoje ghi naudojamas labai plačiai - ne tik kaip maisto produktas, bet ir organizmui valyti bei stiprinti.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)