fintèchas

Apibrėžtis
Elektroninės technologijos, skirtos finansinėms operacijoms atlikti ir paslaugoms teikti.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Fintech: naudojasi ir verslas, ir skolininkai [antraštė]
Palankios finansinių technologijų (fintech) sąlygos traukia ir šalies, ir kitų valstybių bendroves, tačiau rinkos dalyviai perspėja, kad užsienio fintech įmonėms sudarytomis galimybėmis veikti Lietuvoje naudojasi įžūlūs skolininkai.

Žvalgyba: į augantį Lietuvos „fintech“ sektorių taikosi ir priešiškų šalių verslas [antraštė]
Tradiciniame Valstybės saugumo departamento ir karinės žvalgybos parengtame grėsmių vertinime minima pernai atsiradusi galimybė Lietuvoje steigti specializuotus bankus.
„Šiomis galimybėmis aktyviai domėjosi ir investavimu užsiimančios bendrovės, įvairias finansines paslaugas teikiančios kompanijos bei finansinių technologijų (fintech) įmonės, kurių kapitalo kilmė, veikla ir ryšiai Lietuvai priešiškose valstybėse neatitiko nacionalinio saugumo interesų“, – rašoma dokumente. [...]
Lietuvos bankas ir kitos šalies institucijos siekia, kad Vilnius taptų Šiaurės Europos finansinių technologijų, vadinamų „fintech“, centru.

„RobertWalters“ kompanijos atliktas European Salary Survey rodo, kad užsienio kalbų mokėjimas yra vienas iš reikalingiausių įgūdžių šiandienos darbuotojams greta technologinių, skaitmeninių ir fintech įgūdžių.

Per porą metų Lietuvos ekonomikos išskirtinumu pasaulyje tapo finansinių technologijų sektorius – turime daugiau kaip 170 „fintech“ įmonių. Kai kam tai kelia alergiją, pasauliui tai kelia nuostabą ir pasididžiavimą mumis. Kol kas esame lyderiai regione.

FinTech“ ekosistemos vystymas – galimybė Lietuvai tapti konkurencinga šalimi [antraštė]
Finansinės technologijos, arba „FinTech“, – viena inovatyviausių ir sparčiausiai plėtojamų sričių pasaulyje. [...]
Pasak Lietuvos banko valdybos nario padėjėjos Jekaterinos Govinos, „FinTech“ vystymas Lietuvoje yra perspektyvi ir puikiai prisitaikanti naujovė. Pavyzdžiui, kompanija „Revolut“ Lietuvai siūlo naudotis jų elektronine bankininkyste, kuri suteikia vieną didžiulį pliusą – savo finansų valdymą telefonu. [...]
Lietuvos valdžios institucijoms sumanius šalį paversti finansinių technologijų įmonių („FinTech“) centru, ledai pajudėjo: į šalį viena po kitos žengia šios srities įmonės, o už centrinio banko durų stovi dar būrys norinčiųjų.

Fintech“ (Financial Technologies trumpinys) – tai elektroninės finansinės technologijos, modifikuojančios ir paprastinančios finansinius procesus. Šis pavadinimas aprėpia daugybę finansinių sričių – nuo elektroninių mokėjimų platformų (pvz., „PayPal“), atsiskaitymams naudojamų kriptovaliutų (pvz., bitkoinų ir daugybės šios technologijos pagrindu sukurtų ar jos įkvėptų elektroninių valiutų variantų), tarpusavio skolinimo paslaugų platformų bei kitų plataus spektro internetinių paslaugų. [...]
Fintech“ rinkos žaidėjai, priešingai nei bankai, dažniausiai orientuojasi į siauresnes sritis, tačiau dėl jų paprastumo vartotojui lengva naudotis keletu finansinių technologinių instrumentų. [...] Taip pat tokie instrumentai gali skatinti vartotojui naudingą konkurenciją: įžengti į tradicinių bankų rinką, kurioje sukasi stambūs žaidėjai, nėra lengva, o štai „fintech“ įmonių kaštai dažniausiai mažesni.

Finansinių technologijų („FinTech“) sektorius ateityje gali tapti vienu prioritetinių sektorių, kuriuose verta tikėtis ne tik tiesioginių užsienio investicijų, bet ir sėkmės auginant lietuviškus startuolius, teigia tiesioginių užsienio investicijų agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Pernai Lietuvoje įsikūrė 35 „fintech“ įmonės [antraštė]
Fintech“ rinka yra labai dinamiška, o žaidėjai joje – agresyvūs, tad galimybė būti pirmam yra vertinama labiau už viską“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas. „Galime atverti ne-ES šalių „fintech“ įmonėms duris į Europos rinką greičiau nei kitos Sąjungos narės. Be to, dėl palankaus reguliacinio klimato į Lietuvą keliasi ir Europos Sąjungoje įsteigtos „fintech“ bendrovės. Šiuo metu tokių įmonių jau skaičiuojama 24“.

Pernai Lietuvoje licencijuotos 32 „FinTech“ įmonės [antraštė]
Lietuvos bankas finansinių technologijų (angl. „FinTech“) įmonėms 2017 m. suteikė 32 licencijas – beveik dvigubai daugiau, nei 2016 m., kai buvo išduota 17 licencijų. [...]
Teigiama, kad Lietuvos bankas „FinTech“ sektorių Lietuvoje plėtoja išvien su Finansų ministerija ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Bankai ir fintechas: partnerystė neišvengiama? [antraštė]
Nuolat girdint apie finansinių technologijų startuolius arba fintechą, galima susidaryti įspūdį, kad tradiciniai bankai inovacijomis nesidomi. Bankai iš tiesų neskuba stačia galva nerti į rizikingus ir įvairiai vertinamus sumanymus, pavyzdžiui, kriptovaliutas, nors už jų esanti blockchaino technologija bankus itin domina. Tačiau kai kalbame apie paslaugų patogumą ir novatorišką vartotojų patirtį, bankai inovacijas diegia nuolat, o kitais metais inovacijų tempas bankuose dar paspartės – jie taps atviresni.

Nors ir vengiantis viešumos (internete tėra vienas prieš keletą metų V.Šarko interviu), šis asmuo neblogai žinomas finansinių technologijų („fintech“) sferoje.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas lankosi Kinijoje, kur kvies šalies finansų technologijų kompanijas pasirinkti Lietuvą licencijai gauti. Lietuvoje jau licencijuoti 5 Kinijos fintech.

Pastabos
bendrinėje kalboje vartojamas junginys finansinės technologijos.
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: fintech
prancūzų kalba: finteche
vokiečių kalba: Fintechs
rusų kalba: финатор
lenkų kalba: fintechnika

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra