falãfelis
Po seminaro vaišinomės veganiškais patiekalais ir gėrėm kmynų arbatą. O rinktis tikrai buvo iš ko: grikių kepsneliai, polenta, keksiukai, obuolių pyragas, riešutų padažas, falafeliai... Mmm. Būtent jie paliko didžiausią įspūdį, taigi, klausimų, kas savaitgalio pietums, nekilo :)
Paprastas, maistingas, sotus ir labai skanus patiekalas. Kol gaminau, maniškis (kaip žinia, jo moto "nė dienos be mėsos") sukosi ratais ir vis kartojo, kad nesulauks, kol falafeliai iškeps :)
Gyventi spėjam. Mylėti - spėjam. Pavalgyti irgi spėjam. Tiesa, tai turi būti kažkas greitai ir nesudėtingai paruošiamo. Kaip, antai, falafeliai, kuriuos ypač mėgsta vegetarai ar jiems prijaučiantys. Kaip ir Artimųjų Rytų virtuvės mylėtojai. Kadangi nemėgstu itin riebaluoto maisto, nuo falafelių gamybos mane vis atbaidydavo jų kepimas riebaluose. Kol kažkur nepamačiau, jog galima kepti orkaitėje. Pasiraitojau rankoves ir kibau į darbą.
"Falafel" gaminami iš mirkytų avinžirnių, sumaltų su prieskoniais į tirštą košę, iš kurios formuojami apvalios formos rutuliukai ir gruzdinami karštame aliejuje. Pirmą kartą šio užkandžio paragavau Vilniaus senamiesčio kavinėje "Balti drambliai", o vėliau pradėjau gaminti ir namuose. Skanūs, traškūs, net nežinau su kuo galima būtų palyginti jų skonį...tiesiog reikia paragauti :)
Egipto virtuvėje dar populiarus pupelių troškinys ir falafeliai su veršiena, aviena ir balandžių mėsa.
Gyvenimas pagarėja ir užsidarius virtuvėje, kad ir visai trumpam. Šį kartą dalinuosi falafel'ių receptu. Juos, ką tik ištrauktus iš orkaitės, aš labai mėgstu. Su salotomis ir lengvu tahini padažu. Falafel'iai paruošiami tikrai paprastai ir greitai, jei tinkamai susiorganizuoji darbus.
Falafel'iai - tai labai maistingi maltinukai, daromi iš išmirkytų avinžirnių ir/arba pupų.
Pagaliau Lietuvą pasiekusi šiluma itin džiugina ir sveikais produktais prekiaujančius verslininkus. Šiluma primena paplūdimio sezoną, tad žmonės vėl susirūpina savo išvaizda ir stengiasi keisti jau įsisenėjus įpročius. Dažnas stengiasi atsiriboti nuo gyvulinės kilmės produktų, tad ieško pakaitalų. Vienas tokių – Artimųjų Rytų falafeliai. [...]
Nors daugeliui lietuvių falafeliai kol kas dar neištyrinėtas patiekalas, vegetariško maisto užkandinės įkūrėjos teigimu, mūsų tautiečiams falafeliai labai patinka. Iš avinžirnių pagaminti kepsneliai daugeliui primena kotletus, tuo tarpu kiti žavisi su kepsneliais patiekiamu taip pat iš avinžirnių pagamintu humusu.
Falafeliai – tai senas, tradicinis, iš Arabų kraštų atkeliavęs patiekalas. Manoma, kad senovėje Arabų kraštuose per Ramadaną jais pakeisdavo mėsą.
Tradiciniai falafeliai ruošiami iš maltų avinžirnių (kartais pupų) ir kepami aliejuje. Arabai juos paprastai valgo su rytietiška duona pita, lavašu, tahini pasta (gaminama iš sezamų), jogurto ir kitokiais padažais, įvairiomis daržovėmis. Falafeliai gali būti patiekiami kaip pagrindinis patiekalas ar užkandis. Gali būti ir garnyras.
Falafeliai su pita duonele [antraštė]
Kelias minutes atsisėdus galvojau kuriai kategorijai priskirti šį patiekalą. Valgėm tai kaip antrą, ne užkandį, bet paruošti mažiukai falafeliai gali būti puikus užkandis.
Egzotiškas maistas: Falafeliai [antraštė]
Receptas tiems, kurių gomurys trokšta sočių, egzotiško skonio pietų
Ingredientai:
• Karališki žirniai(avinžirniai),
• Baltasis svogūnas,
• Česnakas,
• Petražolių lapeliai,
• Kalendra,
• Čili, juodieji ir baltieji pipirai,
• Druska.
[...] Iškepti žirnių paplotėliai patiekiami su šviežių daržovių salotomis, čili pipirais ir padažu.
Labai paprastas falafel'ių receptas:
Su kavos malimo mašinėle sumalti lęšius (tuos žalius, plokščius), į tuos sumaltus lęšių miltus pilti vandens, tešla turi būti tokia pakankamai tiršta.
Tada dėti petražolių, druskos, labai smulkiai pjaustytų česnakų ir šiek tiek pipirų. Visko dėti pagal skonį.
Viska gerai išmaišyti ir kepti aliejuje. Tešlą dėti į keptuvę tiesiog šaukštu ir bus tokie maži blynukai. Aš dažniausiai valgau su pomidorų padažu, daržovėm bei ryžiais.
Falafeliai
Vegetarų labai mėgstamas patiekalas, nes avinžirniai - baltymų šaltinis. Mano variantas šiek tiek skiriasi nuo klasikinio, tačiau skoniu, manau, visiškai nenusileidžia :).
Falafeliai gaminami be tik iš avinžirnių, jiems puikiai tinka ir pupos. Formos, taip pat gali skirtis: rutuliukai, paplotėliai ir pan. Rytų šalyse dažniausiai pateikiami pitos kišenėje su įvairiais pagardais ir daržovėmis.
Lankėmės maisto produktų multinacionalinėje įmonėje „Unilever“.
Joje gaminamos ir pakuojamos „Knor“ sausosios sriubos, sriubų kubeliai, falafelių (falafeliai – kukuliai, verdami aliejuje) ruošiniai, aliejus, margarinas ir majonezas.
O man kaip tik žiauriai patinka falafeliai ;) skonio reikalas.
Labai pasigendu falafelių gatvėse, Lietuvoj nėra įprasta, o štai kokioj Vokietijoj, ar net Lenkijoj - sveikas, nebrangus ir skanus gatvės maistas: pita/lavašas + falafelis + krūva salotų. Tikiuosi, kažkada ir pas mus atpūs šitai! (jei čia skaito verslininkai, tai pasidomėkit - tai dar neužpildyta niša Lietuvoj!)
Falafeliai - gatvės maistas, vienas tipiškiausių Izraelio patiekalų, populiarūs visuose Artimuosiuose Rytuose. Gali būti patiekiami su jogurto, pomidorų ar tahini pagrindo padažais, humusu, pita duonelėje ar tiesiog lėkštėje.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)