duoniùkas
Duoniukai - universalus dalykas turėti virtuvėje. Darykit sumuštinukus, canapé, ar triauškinkit vienus, nes jie vieni... na tiesiog verti būti suvalgyti! [...]
Duoniukus puoškite, gardinkite kuo tik norite: alyvuogėmis, pomidorais, saulėje džiovintais pomidorais, marinuotų agurkėlių skridinėliais, rūkyta paprika, kmynais, česnako milteliais, pipirais..
Šįkart mūsų akiratyje ne duona, bet iš bene tokios pat sudėties kepami duoniukai, kuriuos skirtingi gamintojai kitaip dar įvardija paplotėliais ar duonelėmis.
Aldona sako, kad be sumuštinukų iš duoniukų „Vaišėms“ neapseina nei vieno iš jos dažnai ruošiamų furšetų ir priėmimų meniu. Duoniukai patogios formos ir dydžio, per greitai nesudrėksta nuo ant jų užteptų ar uždėtų sudedamųjų sumuštinio dalių, o svarbiausia – dera su daugybe produktų ir yra sveiki. [...] Naudokite bet kokių skonių duoniukus su tepamais sūreliais bei varškytėmis.
Salotos lapas, gabalėlis parmezano ir duoniukas - idealus sumuštinis. Skanu, naudinga ir nekenkia figūrai.
Itin daug vitaminų turi duona su sėlenomis ir bemieliai iš stambaus malimo miltų kepti duoniukai. [...]. Užkandai geriausiai tiks kukurūzų dribsniai ar nesaldūs duoniukai.
Duoniukus aptepam varškės kremu ir paliekam keliom valandom šaldytuve, kad suminkštėtų. Arba galima juos tiesiog sudrėkinti sultinuku. Kai suminkštėja, tepam vėl kremo, dedam lašišą, agurką, susukam ritinėlį, pjaunam pusiau ir persmeigiam.
Kai norisi ką nors kramsnoti žiūrint televizorių ar skaitant, puikus saldumynų pakaitalas – duoniukai, trapučiai ar paplotėliai. Jie turi nedaug kalorijų. Be to, labai skanu juos valgyti užtepus lydyto sūrio, varškės ar uogienės. Tinka ir gaminti sumuštinius su mėsa, vaisiais.[...]
Duoniukai – nekaloringas užkandis.
Dažniausiai kramsnojimui pasirenkame ne pačius geriausius maisto produktus, o kokius nors traškučius, duoniukus ir t.t.“, - sako dietologė R.Stasytienė.
Moliūgų sėklų būtinai dedu ir į savo pačios kepamus duoniukus – jie tinka alkiui numalšinti, pusryčiams“.
Duoniukams iškepti reikia smulkintų moliūgų, sezamo sėklų, saulėgrąžų – jas reikia truputį pakepinti ir susmulkinti. Po to į sėklų mišinį beriama ruginių miltų, jei turima – įpilama beržo sulos, jei ne - mineralinio vandens. Dar – po šaukštelį medaus, alyvuogių aliejaus. Viską suminkius, iš kietokos tešlos formuojami ploni duoniukai ir orkaitėje jie ne kepami, bet džiovinami.
Žūtbūtinai išsiskyrė jų nuomonės, kurią pusę tepti sviestu. O tada reikalai visai suprastėjo. Paukštasuokio gyventojai, pasiskirstę į senelių ir močiučių stovyklas, paskelbė vieni kitiems karą. Užvirė baisus neskalbtų kojinių, vandens bombų ir žudikiškų supuvusių daržovių mūšis.
Pirksiu duoniukų, sūrelį, obuolių. Ir čia mane pasitinka užrašas – 40 proc. nuolaida visiems saldainiams ir šokoladui.
Labai paprastas, bet skanus užtepas ant skrudintos forminės duonos, duoniuko, prancuziško batono ar džiūvėsėlio.
Išbandykite krekerius, vaflius, ryžių trapučius, duoniukus, pitas ir t. t.
Traškūs duoniukai – išties neblogas (ir sveikas!) duonos pakaitalas. Bent jau baltos – tikrai. Vis dėlto ir duoniukuose, be naudingosios ląstelienos, yra medžiagų, kurios šiek tiek menkina produkto vertę – krakmolo, mielių, cukraus, neretai ir skonio stipriklių.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)