darbdavỹstė
„[...] Todėl, jei valstybė savo pirkimuose etišką darbdavystę įvardintų kaip vieną iš svarbių kriterijų, verslo požiūris į šią sritį keistųsi kur kas greičiau. Tai labai prisidėtų prie bent jau bazinių etiškos darbdavystės, kuri yra viena iš socialinės atsakomybės sričių, reikalavimų laikymosi stiprinimo. Tai taip pat galėtų prisidėti prie siekių mažinti darbingų žmonių emigraciją, kadangi darbdavio požiūris į darbuotoją yra vienas iš labai svarbių veiksnių darbo aplinkoje“, – aiškino socialiai atsakingo verslo principus išmanantis sertifikavimo vadovas.
Privačių organizacijų viduje SA 8000 – etiškos darbdavystės standartas, pagal kurį yra sertifikuojama, turi kur kas didesnę įtaką negu rekomendacinio pobūdžio ISO 26000 – „Socialinės atsakomybės gairės“.
Ekspertė pripažįsta, kad skirtingoms įmonėms yra aktualūs skirtingi dalykai. Pasak jos, darnų verslą sudaro keturi elementai: aplinkosauga, žmogaus teisės, darbdavystė ir skaidrumas.
„Pastaraisiais metais Lietuvos įmonės labiau domisi socialine atsakomybe, ypač – etiška darbdavyste. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad šią sritį reglamentuoja įstatymai ir čia viskas sutvarkyta, tačiau pasigilinus į
įmonių praktiką aptinkama gerintinų sričių“, – sako Aloyzas Mikšys, „Bureau Veritas Lit“ sertifikavimo vadovas. [...]
„Vadovai supranta socialinės atsakomybės ir etiškos darbdavystės svarbą įmonės veiklos stabilumui, darbuotojų lojalumui, produktyvumui, vardo reputacijai“, – vardija p. Mikšys.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)