brendbukas

Apibrėžtis
įmonės vizualiojo stiliaus (ženklodaros) knyga.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Na bet dizainas tokia sritis, kur galima rebrandinti, priburti daug ir pasiimti krūvą pinigų, padaryti 500 psl brandbuką ir pateikti kaip bibliją.

Tiems, kam brandbookas (liet. logo arba vizualaus stiliaus naudojimo vadovas) tebėra mįslė, siūlau susipažinti su "Interbrand Australia" dizainerio Christopher Doyle šmaikščiu autobrandbooku.

Alytaus įvaizdžio (Brandbook) sukūrimas. Alytus lig šiol neturi sukurto savito identiteto, kuris atskleistų, kodėl verta gyventi ar kurti verslą Alytuje, kuo mes esame ypatingi ir patrauklūs.

Gerai jaučiasi, stilingi, elegantiški, neperkrauti, tikrai skoningi ir puikiausiai atitinka statusą Europos Parlamento narių atvirukai. Tik ponas Viktoras Uspaskichas nutarė neimti iš brandbookʼo, o siuntė savo.

Stiliaus knyga (Brandbookas) – įmonės firminio stiliaus naudojimo vadovas.
Brandbookas yra vizualinės komunikacijos vadovas, jis apsprendžia ir apriboja spalvų, detalių skaičių tam, kad nenukryptumėte nuo savo stiliaus ir išlaikytumėte firminio stiliaus vientisumą. Ji būtina užsakant maketavimo ar spaudos darbus, taip pat įmonės marketingo specialistams, kad įmonės įvaizdis visur atrodytų profesionaliai.
Brandbooko kūrimo kaina nuo 350 Eur. Į brandbooko kainą įeina: logotipo naudojimo taisyklės, identifikacinės spalvos, pagrindiniai ir papildomi šriftai, nurodymai kaip tinkamai formuoti vientisą stilių.

„Godspeed“ siekia plėsti brandingo darbų sąvoką, kuri Lietuvoje kol kas siaurai matoma kaip logotipo ir prekės ženklo knygos („brandbook“) dizainas.

Vilniaus universiteto prekinio ženklo (logotipo) stiliaus vadovo (brandbook) sukūrimo paslaugų pirkimas

Kad prancūzai ir panašūs Europos senieji barbarai po mūsų vėliavos nesugalvotų modifikuoti ir mūsų herbo, skubiai reiktų parengti valstybės simbolių naudojimo vadovą (brandbook'ą), kuriame svetimšaliams aiškiai būtų išdėstytos žaidimo taisyklės.

Logotipo dizainas turi didžiausią įtaką įmonės įvaizdžiui, todėl prieš kuriant ar atnaujinant įvaizdį reikėtų pradėti nuo jo kūrimo. Būtina sąlyga - logotipas turi atspindėti jūsų veiklą. Sukūrus logotipą, sekantis žingsnis - ženklodaros gido sukūrimas. Ženklodaros gidas (brandbook'as) padės išlaikyti įmonės firminį stilių tolygų ir pastovų visuose įmonės dokumentuose ir reklamose.

Mūsų sukurtas prekinis ženklas bus kažkoks grafinis vaizdas, šūkis ir grafinių elementų rinkinys, vadinamasis „brendbukas“, – „Bangai“ dėstė „Iconus“ atstovas A. Sabaliauskas.

Sukūriau tokį logotipą. Draugei ir jos tėčio šaukštams. Paprastas, be jokių didelių strategijų, be įtampos, be brandbukų ir tūkstančio apgalvotų panaudojimo būdų. Sakyčiau – tiesiog ženkliukas, kuris prisišlieja prie tobulo rankų darbo ir natūralaus medžio grožio kūrinio.

Paroda vadinasi „Be brandbooko“, t.y. – be taisyklių, be reglamento, kaip turėtų atrodyti vienai ar kitai tikslinei grupei skirtas kūrinys.

Anot jos, tam tikra sąsaja su senuoju „Megos“ prekės ženklu bus išsaugota. „Buvusio „Megos“ logotipo, įskaitant vėjo malūnėlio simbolio, spalvos išliks naujoje ženklo stilistikoje (brandbook‘e)“, – teigia R.Vyšniauskienė.

Pastabos
vienažodžio lietuviško atitikmens kol kas nėra, vartosenoje neretas junginys stiliaus vadovas; tiklsiau būtų ženklodaros knyga.
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: brandbuck
prancūzų kalba: brandbuck
vokiečių kalba: Brandbus
rusų kalba: бренбук
lenkų kalba: brendbuk

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra