boke

Apibrėžtis
Objektyvo konstrukcijos nulemtas išfokusuotas vaizdas – nuotraukos fono suliejimas.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Ne ryškumo zonoje esančio išfokusuoto vaizdo ‚gražumas‘. Tai pakankamai subjektyvus japonų sugalvotas terminas. Bokeh priklauso nuo objektyvo optinės konstrukcijos.

Žinoma su kamera "boke" gaunasi ne toks gražus, kaip su fotiku, nes daugumoje ten naudojami tik 4 diafragmos lapeliai, bet, kai DOF pakankamai gilus, rezultatas gaunamas puse velnio.

Bokeh – žodis kilęs iš Japonijos reiškiantis sisliejimą. Trumpai tariant bokeh yra ne ryškumo zonoje esantis susiliejęs vaizdas, jis priklauso nuo objektyvo optinės konstrukcijos ir dažniausiai būna apskritimo formos arba šiek tiek kampuotas. [...]
Išgauti norimos formos bokeh labai paprasta, kadangi bokeh forma labiausiai priklauso nuo diafragmos skylės ir lapelių formos, galima imituoti diafragmos formą padarant „objektyvo dangelį“ su norimos formos skylute.

Boke teste buvo bandoma tirti išplaukusį nuotraukų foną (geresnis rezultatas – labiau išplaukęs fonas). Boke kokybę dažniausiai nulemia du pagrindiniai faktoriai – diafragmų lapelių forma bei jų kiekis.

Kvietime naudojami žodžiai „see you“ (liet. pasimatysime) ir blyškūs taškai sudaro įspūdį, kad pristatyme daug dėmesio bus skirta telefono kamerai. Patrauklus nesufokusuotas vaizdas (anglakalbiai šį efektą vadina „bokeh“) – aiški užuomina, kad galinėje dalyje galima tikėtis ne vienos, o dviejų kamerų.

Albertas jau minėjo, kad telefonas, skirtingai nei profesionali kamera, negali idealiai sulieti fono (bokeh efektas). Tačiau gamintojai sparčiai tobulėja, priartindami telefonuose diegiamas technologijas prie SLR aparatų.

Pastabos
bendrinėje kalboje šio skolinio rašyba dar nenusistovėjusi; pagal rašybos taisykles gale turėtų būti rašoma , tačiau kol kas vartosenoje tokių atvejų dar nefiksuota.
Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: Boke
prancūzų kalba: Boko
vokiečių kalba: im Bock
rusų kalba: Боке
lenkų kalba: Bock

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra