blicãras
Panašu, kad greiti radijo pliūpsniai (blicarai) yra gamtinės, o ne dirbtinės, kilmės. Jeigu žvaigždė mūsų galaktikoje smarkiai įsiliepsnoja ir spinduliavimui tenka prasiskverbti pro išmestos plazmos pluoštą, mums gali pasirodyti, kad signalas atsklido iš kur kas toliau.
Dalis tyrinėtojų jau ir anksčiau yra sakę, kad blicarai gali būti ateivių pranešimai, o dabar jų teorija gavo papildomos paspirties. Iki šiol mokslininkai bandė nustatyti, ar šie signalai nekoduoja kokios nors žinios - regis, iš reguliarių dispersijos intervalų ta žinutė gali būti pradėta skaityti. Blicarai - kosminiai signalai, tetrunkantys apie milisekundę - pirmą kartą užfiksuoti 2007 metais, o nuo to laiko užfiksuota dar 10 tokių atvejų. Kol kas niekas nesugebėjo aiškai atsakyti, kokia yra šių signalų kilmė ir priežastis.
Antžeminis radijo teleskopas "Parkes Telescope" Naujajame Pietų Velse (Australija) tiesiogiai užfiksavo paslaptingą kosminį radijo signalą, praneša NewScientist.com. Netrukus į blicaro (būtent taip vadinamas toks radijo signalas) regioną Vandenio žvaigždyne buvo nukreipti ir kiti antžeminiai radijo teleskopai. [...]
Pirmą kartą tiesiogiai toks greitasis radijo žybsnis, vadinamasis blicaras, stebėtas Svinburno universitete (Melburnas, Australija).
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)