bi̇̀teris
Atsižvelgiant į gamybos metodus ir gėrimų sudėtį, likeriai skirstomi į karčiuosius (biterius), desertinius ir kreminius. Biteriams priskiriamos pagal sudėtingus receptus su gausiu augalinės kilmės ingridientų kiekiu vadinamos klasikinės trauktinės, tokios kaip „Jagermeister“, „Becherovka“, „Benedectine“.
Kalbant apie įvairovę. Bare, turint didelį karčiųjų trauktinių – biterių, vermutų ir spiritų – asortimentą, galima padaryti begalę vieno koktelio variacijų.
Biteris yra stiprus alkoholinis gėrimas iš žolelių. Biteris vartojamas kaip prieskonis gėrimams.
[...] Manto pristatytas kokteilis išsiskyrė netikėta skonių reakcija – maišant „Riga Black Balsam Currant“ su migdolų sirupu buvo gautas vyšnių skonis. Atradimu žavėjosi ir kitų šalių barmenai. Šiam kokteiliui Mantas dar naudojo migdolų sirupą, laimo sultis ir „Angostura“ biterį. Viską sumaišius, ant viršaus užpylė grūsto ledo ir gazuoto vandens, taurę papuošė juodomis maraskino vyšniomis ir baltojo šokolado drožlėmis. [...]
Naujausia mada – namų gamybos ingredientai, barmenai patys ima gaminti sirupus, likerius, biterius. Kokteiliams ieškoma įdomesnių komponentų, kurių dažnai skolinamasi iš virtuvės – sūrių, acto, įvairių maisto pagardų.
ESB, Extra Special Bitter: stipresnė klasikinio Britiško biterio versija, bet ne per stipti. Įprasto biterio >pradinis tirštumas yra 1.035-1.038, tuo tarpu ESB – nuo 1.045 iki 1.055.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)