bañglentė
Praėjusio šimtmečio pradžioje banglentės buvo gaminamos iš sunkaus raudonojo medžio, pasitelkus senus havajietiškų lentų pavyzdžius. Tikrą revoliuciją banglenčių istorijoje padarė Tomas Bleikas.Tomas Bleikas yra naujų, lengvų banglenčių autorius. Dėl ypatingos formos jos pramintos „Bleiko cigarais". „Cigarai" svėrė mažiau nei 30 kg. Tuo metu klasikinės lentos svoris siekė net iki 70 kg. Tomas Bleikas prie naujos banglentės sumanė pritvirtinti ir pelekus, kurie tik pagerino lentos manevringumą. Nuo to laiko banglentininkai galėjo daryti ir triukus. 1930 metais Tomas Bleikas užpatentavo naujos konstrukcijos banglentę. Tai buvo dar vienas stiprus postūmis, po kurio banglentės išpopuliarėjo visame pasaulyje.
Paklausti kuo šis sportas naudingas sveikatai, pašnekovai tikina: „Pirmiausia, bangų gaudymas banglente suteikia puikių emocijų! Be to, jis stiprina širdį, kraujagysles, kaklo, pečių, nugaros, rankų raumenis, gerina raumenų tonusą ir kvėpavimą, didiną ištvermę. Jei trumpai, banglenčių sportas – tai puiki mankšta su 100% garantuoto smagumo.“
Ant banglentės atsistoti ir išlaikyti pusiausvyrą galima išmokti per vieną sezoną, o suvokti bangas reikia mokytis net ir dešimt metų“, - pokalbio su „Vakarine Palanga“ metu sako Monciškėse vilnis skrodžiantis klaipėdietis banglentininkas Kristupas Malakauskas. [...]
„Anksčiau žiūrėdavau filmus, kaip plaukiojama banglentėmis, po to pats bandydavau tai įgyvendinti praktiškai. [...] Mokydavausi Kunigiškėse, vėliau – Monciškėse“, - kaip išmoko čiuožti banglente, atskleidė devyniolikmetis Kristupas. [...] Vaikinas sako, jog čiuožti banglente reikia palankaus vėjo – geriausia pietvakarių, ypač kai keletą dienų iš eilės jis pučia 15 m per sekundę stiprumu. Tačiau geriausios bangos – per audras, siekiančios iki trijų su puse metrų aukščio.
Mano sūnus Danielis banglenčių sportu pradėjo domėtis būdamas trylikos. Kiekvieną dieną prieš mokyklą ir po jos jis apsitempdavo vandens sportui skirtą kostiumą, išsiirdavo už banglentėms skirtos zonos ir laukdavo įvairaus amžiaus ir ūgio draugužių iššūkių. Vieną lemtingą popietę jo meilė banglenčių sportui buvo išbandyta.
Paris net nusibrozdino kelį mokydamasi plaukti banglente. Banglentę, ji, žinoma, nusipirko pačią brangiausią ir jos mėgstamiausios rožinės spalvos.
Kapitoną Kuką dabar bus galima drąsiai vadinti pirmuoju Europos banglenčių sporto mėgėju - į jo muziejų Didžiojoje Britanijoje buvo atgabenta kelių šimtmečių senumo banglentė.
4,2 m ilgio ir 67 kg sverianti banglentė, kuri, kaip manoma, yra seniausia pasaulyje, į Britaniją buvo atgabenta iš Havajų.
Tai, kad Australiją atradęs keliautojas mėgo plaukioti banglente, buvo žinoma jau seniai.
Šių ruoniukų mėgstamiausia veikla – plaukiojimas banglente. Vaizdo kamera, kuri buvo pritvirtinta prie banglentės, o šioji – prie laivo, esančio vienos iš Vašingtono valstijų krantų, leido užfiksuoti mažų ruoniukų nuotykius.
Džordanas - mokyklos naujokas - jaučiasi nejaukiai, nes visi jo klasiokai pamišę dėl serfingo, o jis nelabai pastovi ant banglentės.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)