antiperspirántas
Vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse siūlomų tepalų, kremų, antiperspirantų sudėtyje yra aliuminio. Ši medžiaga užkemša prakaito liaukas, slopina prakaitavimą ir lėtina bakterijų vystymąsi. Tačiau tokiomis priemonėmis piktnaudžiauti nevertėtų. [...]
Teigiama, kad naudojant įprastus antiperspirantus didėja krūties vėžio rizika.
Efektyvus yra kristalų antiperspirantas. Jis pagamintas iš natūralios medžiagos alūno. Tai – natūralus gamtos produktas, kasamas iš žemės. Dėl poras uždarančių savybių šis antiperspirantas sukuria terpę, kurioje negali daugintis bakterijos, tačiau, kitaip nei sintetiniai dezodorantai, vis tiek leidžia odai kvėpuoti. Alūno kristalas nestabdo prakaitavimo, tad iš organizmo gali pasišalinti druskos ir kitos kenksmingos medžiagos.
Dezodorantas ir antiperspirantas. Ką ir kodėl reikėtų rinktis? [antraštė]
„Dezodorantai naikina bakterijas, antiperspirantai stabdo prakaitavimą. Dezodorantų sudėtyje pagrindinis komponentas yra konservantas – tam tikras antimikrobinis junginys. Tuo tarpu antiperspirantų sudėtyje yra aktyvios druskos, kurios „susiuva“ baltymo makromolekules, tokiu būdu užkimšdamos odos poras ir neleisdamos ištekėti prakaitui. Kadangi žmogus turi prakaituoti, kad neperkaistų jo kūnas, todėl dažnai naudojami antiperspirantai gali pakenkti žmogaus sveikatai. Nuo 1972 m. JAV jie priskiriami bereceptinių vaistų grupei, Japonijoje – pseudovaistų kategorijai“, – paaiškino mokslininkė.
Beje, pirmasis dezodorantas prekyboje pasirodė dar 1888-aisiais, o po 15 metų atsirado ir antiperspirantas.
Dezodorantas neutralizuoja kūno kvapą, o jo sudedamosios dalys sustabdo bakterijų augimą.
Antiperspirantas padeda kontroliuoti nemalonų kvapą ir drėgnumą, sumažindamas prakaito tėkmę.
HIMALAJŲ DRUSKOS MUILAS-ANTIPERSPIRANTAS
Natūralios Himalajų druskos muilas veikia kaip antiseptikas, pašalina raginį odos sluoksnį, tinka spuogų, karpų gydymui, nuospaudų šalinimui. Sureguliuoja odos Ph. Kilmės šalis: Pakistanas
Dezodorantai šalina bakterijų, patekusių į prakaitą, sukeliamą nemalonų kūno kvapą. Antiperspirantai susiaurina prakaito liaukas ir lėtina prakaitavimą. Stiprius antiperspirantus patariama naudoti tik tuomet, jei vargina pernelyg gausus prakaitavimas ir išsiaiškinti, dėl ko prakaituojate taip gausiai (plačiau apie tai galite paskaityti čia). Juos tepkite ant sausos, švarios, be jokių žaizdelių odos. Jei pasitepusi antiperspirantu jaučiate, kad peršti ar degina odą, geriau jo atsisakyti. Įdomu tai, kad normalus prakaitavimas yra nepastebimas, o normaliai prakaituojančio visiškai sveiko žmogaus prakaito kvapas beveik nejuntamas. Pirkdama kūno priemonę nuo prakaito, paskaitykite, ar jos sudėtyje nėra triklozano (triklosan), propileno glikolio (propylen glycol), parabenų. Yra dezodorantų – antiperspirantų, apsaugančių kūną nuo prakaitavimo 24, 72 val. ar netgi savaitę.
- Antiperspirantų nepatariama naudoti, kuomet prakaitavimas itin aktyvus: esant fiziniam krūviui, stresui, būnant pirty arba saunoj.
- Net pačius prabangiausius antiperspirantus vakare reikia nusiplauti – oda privalo pailsėti ir pakvėpuoti. Leiskite sau paprakaituoti bent naktį!
Ši priemonė sustabdo žmogaus prakaitavimą. Tai padaro sudėtyje esantis aliuminis ir cirkonis, šios medžiagos užkemša prakaito liaukas taip užkirsdamos kelią prakaitavimui. Tačiau tai nėra taip gerai kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Yra tyrimų, atradusių ryšį tarp antiperspirantų naudojimo ir krūties vėžio. Antiperspirantuose esantis aliuminis gali sukelti pavojų žmonėms, turintiems problemų su inkstais.
Ir dar – akylesni įžiūrės išdavikiškas prakaito dėmes po pažastimis. Jos tai jau tikrai netaps madingos! Atrodo, žvaigždei reikia keisti antiperspirantą.
Kenčiantiems nuo gausaus prakaitavimo rekomenduojame naudoti antiperspirantą, kurio sudėtyje yra aliuminio chlorido ar chlorohidrato (esminės antiperspiranto sudedamosios dalys). Šios priemonės yra vienos veiksmingiausių kovai su prakaitavimu. Neseniai Lietuvos rinkai pristatytas antiperspirantas „Perspi-Guard“ sulaukė didžiulio susidomėjimo ir teigiamų pirkėjų atsiliepimų.
Kokybiškas antiperspirantas gali sustabdyti ar maksimaliai sumažinti prakaitavimą ne kelioms valandoms (kaip įprasta girdėti reklamose), o net kelioms dienoms.
Antiperspirantai yra pirmiausia pasirenkama priemonė norint sumažinti prakaitavimą. Pagrindinė jų sudedamoji dalis yra metalo druskos.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)