ãnimė
Rusijoje 14-metis moksleivis iššoko iš dešimto aukšto po to, kai pamatė savo mėgstamo herojaus iš anime-serialo „Naruto“ mirtį. Personažą jis laikė savo broliu, praneša lifenews.ru. [...]
Psichologų teigimu, agresyvūs anime-serialai neigiamai veikia paauglių psichiką.
- Jūs kuriate muziką ir japonų animė žanro filmams. Kuo skiriasi muzikos kūrimas animė ir kompiuteriniams žaidimams?
- Šiuo metu nekuriu muzikos kompiuteriniams žaidimams, bet kurdamas animė žanro filmams aš turiu įsijausti į filmo personažus labiau negu į vaidybinių filmų herojus. Turiu į jų negyvus veidus įpūsti gyvybės...
Didžiulės „anime“ akys, ilgos blakstienos, daili nosis, siauras smakras ir skruostikauliai – visi šie veido bruožai gali būti labai paprastai įgyjami – tereikia nusipirkti „Uniface“ kaukę. Mokslininkų komanda, kurianti ši unikalų grožio produktą, išrado „bioninės odos technologiją“, kuri leidžia gaminti žmogaus veidą primenančias, labai plonas ir odos kvėpavimui skirtas poras turinčias, kaukes. Kartu su produktu perduodami „Cell-Blending“ klijai, pritvirtinantys kaukę prie odos.
2006 m. Japonijos Užsienio reikalų ministerija pasiūlė pasitelkti augantį manga (komiksų) ir anime (animacijos) populiarumą kurti patrauklų Japonijos įvaizdį. 2007 m. sausio mėn. Japonijos užsienio reikalų ministras Aso Taro, kuris be kita ko yra didelis manga gerbėjas, perskaitantis daugiau kaip 20 manga knygų per savaitę, oficialiai įvardijo japonišką popkultūrą kaip diplomatinį įrankį.
Baisioji anime mergaitė iš kažkokio vakarėlio. Makiažą pagal japonų animaciją Rimantė darėsi pati. „Tai kraupiausias mano įvaizdis – juk šiaip tos anime mergaitės būna tokios mielos, o maniškė atrodo žiauri.“
Šiuo metu Ūlos kompiuterio ekranas mirksi pradėta apysaka. Kol kas joje – 11 skyrių apie ypatingų galių turinčius paauglius egzotiškais vardais. Mergaitė prisipažįsta, kad šiuo metu jos kūrybos įkvėpimo šaltinis – japoniško stiliaus anime animaciniai filmai. Anime yra XX amžiaus pradžioje Japonijoje kilęs animacinis stilius, kurio herojai pasižymi didelėmis akimis, spalvotais plaukais, neproporcingu kūno sudėjimu.
Pastaraisiais metais Akiba išpopuliarėjo kaip didžiausias mangų – japoniškų komiksų – ir animė – savitos animacijos kultūros Tokijuje centras su aštuonių aukštų mangų knygų parduotuvėmis.
Japonijoje jau nuo XX amžiaus pradėta eksperimentuoti su animacijos technika. Osamu Tezuka, kitaip vadinamas Anime ir Manga dievu, yra šiuolaikinių anime filmų pradininkas.
Visą gyvenimą galvojau, kad Anime stilius yra šlamštas. Stebėdavausi draugais, kurie sirgdavo Anime liga, o kai kurie nieko gyvenime be Anime ir nebematydavo. Visada maniau, kad Anime pradžia buvo kažkas panašaus į „Anė iš Žaliųjų mansardų“ (nemėgau šio serialo) ir visokie šlamštiški songokai (nekenčiau šio serialo ir dabar nekenčiu), o pats Anime stilius yra arba verkšlenantys berniukai, visokie emo ligoniai ir kitos nesąmonės.
Sveikos mamytes, tai mano pirmoji tema, bet neseniai atradau japonų anime ir man įdomu, ar aš šiuo metu vienintelė šia liga sergu.
Pirmasis mano matytas anime buvo Litpolinter laikais rodytas "Paskutinis vienaragis" (The last Unicorn, 1982). Paliko neišdildomą įspūdį ir kaip vaikas verkiau.
„Tiesiog draugas patarė pažiūrėti animė – japoniškos animacijos. Pamaniau: įdomu, kas tas animė, pažiūrėsiu... Patiko ir animacija, ir pati kalba. Pagalvojau, kad jei geriau suprasčiau kalbą, kur kas labiau suvokčiau ir animaciją. Todėl ir pradėjau mokytis kalbos, toliau žiūrėjau animaciją. Japonų kalbos mokymasis buvo kaip hobis, paskui susižavėjau ir pačia šalimi“, – apie pažintį su moderniosios Japonijos kultūra pasakojo gimnazistas.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)