alkoblòkas
Siekiant sumažinti neblaivių vairuotojų dalyvavimo eisme galimybes, Lietuvoje rengiamasi įteisinti alkoblokų, neleidžiančių girtam vairuotojui užvesti variklio, naudojimą. Alkoblokų sistemos įteisinimo klausimus Susisiekimo ministerijoje svarstė Eismo saugumo taryba, vadovaujama susisiekimo viceministro Sauliaus Girdausko.
Pažeidėjai turės kratyti kišenes: už alkoblokus paklos milžiniškas sumas [antraštė]
Lietuvoje vis daugiau kalbama apie alkoblokus ir jų įteisinimą, siekiant sutramdyti išgėrusius vairuotojus.
R.Masiulis prakalbo apie privalomą alkoblokų diegimą automobiliuose [antraštė]
Anot ministro, alkoblokai neturėtų būti vienintelė priemonė kovoje su neblaiviais vairuotojais, tačiau, pabrėžė R. Masiulis, alkobloką pergudrauti nebus paprasta.
„Alkoblokai yra techninė priemonė, kuri gali fiziškai užkardyti, kad fiziškai žmogus tiesiog neužvestų automobilio. Tai jei žmonės galvoja, kad alkobloką galės pergudrauti, draugui duoti papūsti, tai alkobloką reikia pūsti ir kelionės metu. Taip kad viskas apskaičiuota“, - samprotavo R. Masiulis pridurdamas, kad toliau bus ieškoma sprendimų, kaip mažinti žmonių norą sėsti girtiems už vairo.
Alkoblokas – „juodoji“ automobilio dėžė: kodėl neįmanoma jo apgauti? [antraštė]
Alkoblokus – specialius įtaisus, montuojamus prasižengusių vairuotojų automobiliuose – autoekspertai lygina su lėktuvų „juodosiomis“ dėžėmis. Tai – daugiau nei 1200 Eur kainuojantis aparatas, fiksuojantis daugybę parametrų ir šiuos parodymus saugantis arba net ir perduodantis nuotoliniu būdu. [...]
Sėdęs prie automobilio, kuriame įrengtas alkoblokas, vairo, vairuotojas įjungia degimą. Po keliolikos sekundžių alkotesterio, laidu sujungto su valdymo bloku, ekrane pasirodo prašymas „Pūsti“.
Pučiama beveik taip pat, kaip į elementarų alkoholio matuoklį. Tačiau pačioje pabaigoje Jevgenijus trumpai įtraukia orą į plaučius. Taip sistema supranta, kad pučia žmogus, o ne pompa ar fenas (dažnai sukčių naudojami įtaisai).
Vairuoti neblaiviam neleis alkoblokas [antraštė]
Elektroninis prietaisas – alkoblokas yra variklio užvedimą blokuojantis alkotesteris, į kurį reikia papūsti prieš užvedant transporto priemonę. Jeigu vairuotojo iškvėptame ore aptinkamas didesnis nei leistinas kiekis alkoholio, prietaisas blokuoja variklio paleidimą.
Griauna mitus apie alkoblokus: apgauti yra tik vienas būdas, bet ar jam ryšitės? [antraštė]
Bene labiausiai paplitęs mitas, kad alkobloką gali apgauti balionas. Tačiau sistema nėra tokia kvaila, kad ją būtų galima taip lengvai apgauti. Taigi iš baliono į alkobloką pučiamas oras sistemos tikrai nepergudraus. [...]
Beje, alkoblokas gali suveikti ne tik prieš užvedant variklį.
„Kelionės metu, atsitiktiniu laiku alkoblokas gali paprašyti atlikti papildomą testą, kad būtų įsitikinta, jog vairuoja blaivus asmuo.“
Susizgribo tik po nelaimės: siūlo įrengti alkoblokus nuomojamuose automobiliuose [antraštė]
Po kruvino savaitgalio, kuomet avarijoje žuvo mergina, netyla diskusijos, kad kad nuomojamuose automobiliuose turi atsirasti alkoblokai. Susiekimo ministras sako, jau rytoj kviesiantis visus automobilių nuoma užsiimančius verslininkus ir ragins juos imtis pokyčių. Jei reikės, bus keičiami ir įstatymai. Jie automobilyje įmontuotas alkoblokas, automobilis neužsikurs, jei vairuotojas neblaivus.
Kaip veikia alkoblokai, pakertantys neblaivių kelių erelių sparnus? [straipsnio antraštė]
Tiesa, alkoblokai dažnai montuojami ir tik prevencijos tikslais. Tarkime į mokyklinius autobusus ar vilkikus, gabenančius itin vertingus krovinius, taip tarsi pabrėžiant įmonės socialinę ir materialinę atsakomybę. Šiuo metu Estijoje alkoblokus pradėjo diegti kai kurios keleivių pervežimo paslaugas teikiančios įmonės.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)