aiški̇̀nraštis

Apibrėžtis
Aiškinamasis raštas.
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Turiu tam tikrą patirtį ir žinių kaip, deja, vyksta vertinimo komisijų darbas – paviršutiniškai. Kadangi pastaruoju metu konkursai pasižymi dideliu skaičiumi dalyvių, nežiūrint tradicinio organizavimo netobulumo ir mizerinių premijų (tai aiškus architektų perprodukcijos padarinys), komisijos nariai vizualiai principu – „patinka – nepatinka“ balsavimu atrenka savo favoritus. Atrenka juos praktiškai per pirmąjį posėdį, neskaitę aiškinamųjų raštų, o šiuo atveju, dar ir be recenzentų. Kurie, kokie bebūtų, yra priversti bent jau aiškinraštį perskaityti ir jeigu iš jų reikalaujama (o taip turėtų būti), savo recenzijas pateikia raštu – tai garantuoja daugiau mažiau profesionalų požiūrį, padedantį vertinimo komisijos nariams objektyviau ir giliau vertinti pateiktus projektus.

Nors žodžių junginys „beveidis veidrodis“, kurį minime parodos aiškinraštyje gali atrodyti tautologiškas, bet, kita vertus, tik taip atsiskleidžia jo beveidiškumas.

Parodos formatas išliko net diplominio darbo aiškinraščiuose – jie pateikti kaip parodą lydintis sąsiuvinis.

aišku, aiškinraščiui gerai tokie duomenys, bet realiai kas kaip ir kur reikia įrodinėti logika ir dėsniais, o ne liaudies apklausomis sekmės darbe

sveiki, klaipėdiečiai,
norėjau pasiteirauti, ar tikrai savivaldybės psl įkeltas visas BPL sprendinių aiškinraštis (t.y. 17 psl) ? kažkaip nesitiki, ten labiau rekomandacijos, ką reiktų daryti, o ne patys sprendiniai. Ar aš kažko nesuprantu..apšvieskite
ačiū

Esu pradedantysis architektas su nedidele darbo patirtimi, neužsiimu projektų derinimu, nerašau aiškinraščių, padarau tik brėžinius - architektūrinę dalį, [...].

Atriumo inžineriniai ir gaisro saugos sprendiniai bei aprašymai papildyti atitinkamose aiškinraščio dalyse.

Taigi turime 7 projektus. Klausimas dabar vienas: kuris?!
Labai kviečiu juos peržiūrėti atidžiai. Nėra taip daug tos medžiagos tikrai :) Peržiūrėkit foto, permeskit aiškinraščius - dauguma jų neilgi. Kai jau veiks, nueikit į savivaldybę ir pirmame aukšte apžiūrėkite projektų maketus.

L. buvo teisus. kai prasėdėjau sąžiningai visą savaitgalį prie kompo, išjungus internetą, jaučiuosi šiek tiek ramiau. nors planas kaip visada koreguojasi ir persislenka į rytdienas (o ar kada būna kitaip?), bet tvarkingai padariau visas konstrukcijas, net aiškinraštį, liko tik pakoreguoti detales (kokia smulkybė, fui) ir pasidaryti pdfʼus spausdinimui, tad po kokių dviejų valandų jau būsiu ramiai padėjus galvą ant pagalvės.:)

Mieli, nepasitenkinę komentatoriai, užuot laukę "mesijų" architektų (iš daniju,londonu,ir jav, ir t.t), galėjot patys pasidalint savo genialiom idėjom, tiesiog sudalyvaudami konkurse, o savo absoliučiai nepagrįstą kritiką galėsite pareikšti viešo svarstymo metu (gal net į projektus spėsit įsigilinti, aiškinraščius visus perskaityti.

"Stiklinis pastatas" ? Matosi, kad nelabai domėjotės konkurso eiga. Klaipėdos architektų sąjungos puslapyje yra pateikti abu konkurso darbai ir jų aiškinraščiai. "Stiklas" tai polikarbonatinės plokštės, todėl realybėje pastatas būtų buvęs baltas, peršviečiamas, tačiau nepermatomas.

Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: biscuit
prancūzų kalba: aiskinrastis
vokiečių kalba: Schwellung
rusų kalba: искривление
lenkų kalba: Iskinralis

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra