advokãcija
Įsteigtas „Psichikos sveikata ir ŽIV/AIDS“ žinių ir mokymų centras, kurio tikslas – teikti informaciją specialistams Lietuvoje, organizuoti jiems mokymus psichikos sveikatos ir ŽIV/AIDS srityje bei vykdyti šios srities advokaciją.
Sėkmingos demokratijos prielaida - aktyvi pilietinė visuomenė. Vienas iš būdų, kuriuo ji pasireiškia - advokacija, arba visuomeninio intereso, konkrečios pilietinės pozicijos gynimas. Advokacijos tikslas - paveikti viešąją politiką, t.y. pasiekti, kad sprendimų priėmėjų veiksmai ir sprendimai užtikrintų visuomenės narių gerovę ir gintų jų teises.
Neturint finansavimo ir personalo, ypač sunku vykdyti advokacijos (angl. advocacy) veiklą – atstovauti skurstančiųjų interesams. Daugelis organizacijų, dirbančių su nepritekliuje gyvenančiais žmonėmis, žino kuri vyriausybės vykdoma politika ar įstatymai neveikia ar nėra tinkami, tačiau nežino kaip tai keisti. Juk dirbantys organizacijose nėra teisės ekspertai. Be to, kiekviena pavienė organizacija atskirai dažnai neturi laiko ar išteklių užsiimti advokacija.
Pirma, kiek neįprastai akademinė vasaros mokykla buvo suorganizuota ne universiteto ar kitos akademinės įstaigos, o nevyriausybinės organizacijos Tolerantiško jaunimo asociacijos pastangomis, bendradarbiaujant su Švedijos Linšiopingo universitetu. Antra, atidarymo konferencija „Lyčių studijos ir sąveikinis požiūris marginalizuotų visuomenės grupių advokacijoje“ vyko Seime, globojama Seimo narės Giedrės Purvaneckienės, šitaip siekiant atkreipti žiniasklaidos ir politikų dėmesį.
Paramos vaikams centras kviečia nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vaiko teisių apsaugos srityje, atstovus į mokymus „Vaiko teisių advokacija“. [...]
Mokymų metu dalyviai sužinos apie bendruosius vaiko teisių advokacijos principus ir tai, kaip sukurti vaiko teisių advokacijos strategiją savo organizacijoje.
Penki dviejų dienų seminarai-mokymai kaimo bendruomenių atstovams, [...] skirti mokyti dirbti kaimo bendruomenių atstovus su savo atstovaujamų bendruomenių nariais, taip pat atpažinti vietoje pažeidžiamas žmogaus teises, patiriamą diskriminaciją, atstovauti savo interesus, vykdyti žmogaus teisių advokaciją.
ŽIV ir AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra“ advokacijos vadovė Loreta Stonienė sako, kad ŽIV liga ir AIDS žmogui yra tarsi stigma, t.y. ji iškart uždeda neigiamą pasmerkimo ženklą.
Tai, kad neturime tikslaus atitikmens darbui (pažeidžiamų visuomenės grupių atstovavimui, informavimui ir lobizmui), kurį vykdo tam tikro tipo NVO, galbūt yra savaime iškalbinga. Advocate vadiname šalininkėmis, propaguotojomis, gynėjomis – pagal kontekstą kažkaip išsisukdavome ir su jų veiklos lietuvišku įvardijimu. Termino trūkumas priversdavo kaskart pasigilinti ir nustatyti, ar aptariama NVO arba judėjimas labiau propaguoja, ar gina, ar užsiima lobizmu (šiaip labai mėgstu žargonybę „lobinti“). Tačiau laimėjo patogumas – būtinai maga vienu žodžiu išversti tam tikrą veiklos paketą, kurio tikimasi iš NVO. Galiu garantuoti, kad plačiosios visuomenės narėms, nesidominčioms NVO, „advokacija“ yra pats neaiškiausiais iš visų terminų.
Kviečiame NVO ir aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti pirmuose Lietuvoje mokymuose apie humanitarinę advokaciją.
Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė pastebi, kad teisėsaugos pareigūnai aklai pasikliauja ekspertų išvadomis.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)