Wi-Fi

Apibrėžtis
Belaidis tinklas (interneto ryšys).
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

„Bitės“ vadovas Frederickas Hrenchukas: „Wi-Fi“ ryšio saulėlydis [antraštė]
F.Hrenchukas sako, kad „Wi-Fi“ ryšys dažnai būna nesaugus. Dėl to tikėtina, kad jo reikšmė ateityje mažės – vis daugiau bus naudojamasi mobiliaisiais duomenimis.

Sparčiai augant mobiliųjų duomenų vartojimui, Lietuvoje nuosekliai didėja belaidžio Wi–Fi interneto vartotojų skaičius ir parsisiunčiamų duomenų kiekis.

„Bus tokie kioskai: dalyje bus kavinė, Wi-Fi centras, ir „nugaroje“ – elektrinių dviračių nuomos centras ir pakrovimo punktas, - rodydamas būsimųjų paviljonų vizualizacijas aiškino A. Zuokas.

Belaidis internetas „Wi-Fi“ Jūsų namuose
Kiek metų Jūsų „Wi-Fi“ maršrutizatoriui?
Dauguma interneto vartotojų jau seniai atrado patogumą naudotis namų belaidžio interneto „Wi-Fi“ įrenginiais. Tačiau šis privalumas gali atsiliepti Jūsų šiandien turimo šviesolaidinio interneto greičiui. Taip yra nes anksčiau nei 2010-aisiais metais prekyboje buvę „Wi-Fi“ maršrutizatoriai oru perduoda nuo 2 iki 4 kartų mažiau duomenų, nei vėliau pasirodę modeliai.

Įspūdinga „Wi-Fi“ tinklo apimtis Lietuvoje: vysimės JAV pagal „interneto piratavimą“? [antraštė]
Visgi galima piratauti ne tik turinį, bet ir patį internetą arba tiksliau – interneto ryšį.
Ši problema kol kas labiau aktuali gerą sparčiojo interneto infrastruktūrą sukūrusioms valstybėms, kai prasideda sparti „Wi-Fi“ bevielio interneto tinklo plėtra. Paprastai „Wi-Fi“ tinklo plėtra vyksta necentralizuotai, su daugybe skirtingų iniciatyvų – pavyzdžiui, Lietuvoje tūkstančius „Wi-Fi“ zonų turi sukūrę TEO ir LRTC, neatsilieka ir kiti interneto tiekėjai, tokie kaip Cgates. [...] Negalima pamiršti ir savivaldybių iniciatyvų – nemokamos „Wi-Fi“ zonos sukuriamos kurortuose, pagrindinėse didesnių miestų gatvėse ar aikštėse.

Kaip apsaugoti savo „Wi-Fi“ tinklą? [antraštė]
Daugelis interneto naudotojų namuose turi belaidžio ryšio („Wi-Fi“) stoteles, tačiau ne visi moka pasirūpinti jų saugumu.

Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: Wi-Fi
prancūzų kalba: Wi-Fi
vokiečių kalba: Wi-Fi
rusų kalba: Wi-Fi
lenkų kalba: Wi-Fi

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra