žaliavalgỹstė

Apibrėžtis
Maitinimosi termiškai neapdorotu ar iki 40–42°C apdorotu, paprastai augaliniu maistu sistema (pasaulėžiūra ir praktika).
Iliustracinis (-iai) pavyzdys (-žiai)

Gyventi reikia švariai, tačiau ne liguistai.Dabar viskas užaštrinama-tai žarnas kažkam reikia plauti vos ne kas mėnesį, tai išgalvoti dietas, žaliavalgystes, tai siekti sterilumo namuose.Na, gal tik sveikos nuovokos niekas nepasiūlo.

Na, 53 kg svėriau būdama 21-erių be jokių dietų ar žaliavalgysčių.

Vilniaus žaliavalgių restorano bendraturčiai Viktoras ir Olga Dzindzeletos patys maitinasi termiškai neapdorotu maistu, t. y. jie valgo ne tik vegetariškus valgius, bet ir vadovaujasi pagrindiniu žaliavalgystės principu – maistą apdoroja iki 40 laipsnių temperatūros, nes aukštesnėje žūva organizmui reikalingi enzimai.

Informaciją apie smulkintų, trintų daržovių sriubas ir salotas aptikau ne kartą žaliavalgystės autoritetų straipsniuose ir tinklapiuose.

Turbūt prieš gerus metus plačiai imta kalbėti apie žaliavalgystę.

Kai kur žaliavalgyste yra gydomos ligos.

Dažnai prisiekę žaliavalgiai nenaudoja ir gyvulinės kilmės produktų, žuvies, yra vegetarai. Tačiau klaidingai nuogąstaujama, kad pasirinkus žaliavalgystę teks valgyti vien salotas ir žalias daržoves ar atsisakyti kūrybos virtuvėje.

Norėjau atkreipti dėmesį, kad tis vadinami "žaliavalgiai" yra kaip tik daug labiau nervuoti, emociškai išbalansuoti ir agresyvūs. Pabandyk jų akivaizdoj sukritikuoti jų "vienintelį teisingą" gyvenimo būdą - ir jie tave gyvą suės, pamiršę visas savo žaliavalgystes.

Žaliavalgystė – mitybos būdas, kai valgomas tik termiškai neapdorotas maistas. Šios mitybos šalininkai produktų nei verda, nei kepa, mat laikosi nuostatos, kad aukštesnėje kaip 45 laipsnių temperatūroje gyvo maisto medžiagos suyra, todėl žmogus negauna vertingų mineralų, vitaminų ir energijos organizmui suteikiančių enzimų.

Mažai, kas žino, kad lapkričio 1-oji yra diena, kai minima pasaulinė veganų diena. Veganai maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Kitaip nei vegetarai, jie nevalgo žuvies, kiaušinių, pieno ir jo gaminių ar medaus. Veganizmas nėra tik mitybos principai, tai – gyvenimo būdas, paremtas etišku požiūriu į gyvūnus ir apskritai – į aplinką. „Neaukštinu nė veganizmo, nė žaliavalgystės.

Žaliavalgystės šalininkai [antraštė]
Kartą vienas jogos instruktorius užsiminė, kad yra tokia sveikos gyvensenos atmaina kaip žaliavalgystė. „Aš pirma pradėjau tai praktikuoti, o po kelių mėnesių prisidėjo ir vyras. Esu įsitikinusi, kad tai yra labai natūralu, todėl žmogui taip ir reikėtų maitintis“.

Primename, kad skaitytoja Olesia (Latvijos gyventoja) nusprendė išbandyti, ką reiškia žaliavalgystė. 30 dienų ji kasdien rašys dienoraštį apie žaliavalgystės poveikį savijautai ir mąstymui. [...] Principas paprastas – valgome viską, ką matome, tik termiškai neapdorotą – vaisius, daržoves, sėklas, riešutus. Nevalgome mėsos, pieno produktų ir bent kažkiek laiko – žuvies.

Dauguma patiekalų iš termiškai neapdorotų produktų vizualiai primena įprastus patiekalus, todėl jų mielai ragauja ir pirmąsyk apie žaliavalgystę sužinoję svečiai.

Aprašymas

Ši duomenų sankaupa rodo, kaip kinta ir atsinaujina lietuvių kalbos leksika. Čia pateikiami kalbos faktai nebūtinai yra taisyklingi ir ne visi teiktini bendrinei kalbai.

Duomenų bazė taip pat pasiekiama adresu https://ekalba.lt/naujazodziai.

Kalba

lietuvių

Publikavimo informacija

Data

2021

Leidėjas

Pavadinimas

Lietuvių kalbos institutas

Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Vertimas pagal vertimas.vu.lt
anglų kalba: zaliavalgyste
prancūzų kalba: aliments salés
vokiečių kalba: Zalivalgystei
rusų kalba: жратва
lenkų kalba: zaliavalgyste

Komentuoti

Komentuoti gali tik prisijungę nariai.

Komentarai(0)

Komentarų nėra