škùdė
Neseniai Lietuvos Škudžių avių augintojų asociacija kartu su Heifer labdaros fondu į Lietuvą atgabeno naują bandą senųjų baltiškų avių – škudžių, skirtų šios archajiškos ir retos avių veislės augintojams bandų papildymui.
Tarsi iš tremties į savo gimtą šalį sugrįžtančios šios baltų žemėse kadaise natūraliai gyvenusios avelės dar nėra plačiai žinomos mūsų šalyje, nors tai yra istoriškai tikra baltiška avių veislė, kuria mes, lietuviai, galime teisėtai didžiuotis, džiaugtis jos sugrįžimu į savo kraštą.
I. Samušienė iš škudžių vilnos velia šlepetes. Teigiama, kad škudžių vilna – ploniausia pasaulyje. Nukirpus vieną avį galima surinkti tik apie porą kilogramų vilnos. I. ir K. Samušiai ateityje planuoja auginti šimto avių bandą.
Lietuvos patriotai augina škudes [antraštė]
Susirinkusieji ne tik stebėjo avių kirpimą, vilnos karšimą, vėlimą bei verpimą, bet ir vaišinosi škudienos troškiniu bei kitomis lietuviško kaimo gėrybėmis.Ragavusieji šios mėsos žino – škudžių mėsa neturi būdingo stipraus avienos kvapo, yra išskirtinio skonio ir ypač sveika.
Škudžių veislės avys, dar žinomos Mozūrų avių bei ūkininkų avių vardu, priklauso Šiaurės trumpauodegių avių grupei.
Vien Lietuvoje laikoma apie tūkstantį škudžių.
VVG „Pagėgių kraštas“ administratorius S. Stonys pasakojo, kad pastarosios veislės avys tūkstančius metų mūsų žemėse gyveno natūraliai: „Škudžių veislė laikoma viena seniausių pasaulyje. Ši avių veislė kilusi iš Baltijos regiono (Rytų Prūsijos, Lietuvos ir kitų Baltijos šalių teritorijų). Jų skaičius prieš Antrąjį pasaulinį karą siekė apie 70 tūkstančių, po karo tokių avių liko tik 160.“
Škudžių veislė kilusi iš Rytų Prūsijos, Lietuvos ir kitų Baltijos šalių. Jų skaičius prieš Antrąjį pasaulinį karą siekė apie 70 tūkstančių
Škudžių veislė atgaivinta Vokietijos entuziastų augintojų dėka. Iš Lietuvos kilusi avių veislė šiuo metu labiausiai paplitusi Vokietijoje, Šveicarijoje ir Nyderlanduose. Iš viso škudžių auginama apie 5 tūkstančius. Viliamasi, kad ši veislė vėl bus populiari tarp avių augintojų Lietuvos ūkiuose.
Aprašymas
Kalba
Publikavimo informacija
Data
Leidėjas
Pavadinimas
Atsisiųsti ištekliaus įrašo informaciją
Atsisiųsti žodžio informaciją:
RDF formatu LMF formatu TEI formatu TBX formatu SOAP formatu JSON formatu XLSX formatu DOCX formatu PDF formatuKomentuoti
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
Komentarų nėra
Komentarai(0)