Apie projektą LIEPA
Dirbame, bendraujame, leidžiame laisvalaikį kalbėdamiesi vieni su kitais. Atsiranda prietaisų, su kuriais jau galima dirbti, bendrauti šnekantis. Bėda tik ta, kad tokie Lietuvoje pasirodantys prietaisai yra tartum kitakalbiai imigrantai – susišnekėti su jais lietuviškai neįmanoma. Tai mums, lietuviams, nepriimtina.
Šį trūkumą šalina darbai, atlikti vykdant projektą LIEPA. Pasitelkę projekto metu sukurtas lietuvių šneka valdomas paslaugas, moksleiviai, suaugusieji, neįgalieji galės pradėti savo veiklose naudoti lietuvišką šneką suprantančius ir lietuviškai šnekančius kompiuterius.
Paslaugos vartotojams:
- Tartuvas – paslauga, leidžianti išgirsti per internetą, kaip tarti lietuvių kalbos naujažodžius.
- Naršytuvas – paslauga, leidžianti naršyti internete duodant kompiuteriui nurodymus komandomis balsu.
- Pažintuvas – paslauga, leidžianti ugdyti moksleivių ląstelės pažinimo įgūdžius naudojant balso komandas.
- Valdytuvas – paslauga, leidžianti valdyti kompiuterį balsu.
- Ieškotuvas – paslauga, leidžianti ugdyti moksleivių gebėjimus šneka ieškoti išteklių apie UNESCO kultūros paveldą pasaulyje.
- Pagalbininkas – paslauga, padedanti įvairių negalių turintiems žmonėms šnekantis su kompiuteriu plėtoti socialinius gebėjimus, savitvarką, savitarną, informacinių technologijų naudojimo įgūdžius.
- Lietuvių šnekos sintezatorius akliesiems – su SAPI5 standartu suderinamas lietuvių šnekos sintezatorius, skaitantis balsu tai, kas rodoma kompiuterio ekrane
Infrastruktūrinės paslaugos:
- Elektroninio teksto skaitytuvas – programinė įranga, skaitanti lietuvišką elektroninį tekstą balsu (lietuvių šnekos sintezatorius).
- Interneto puslapių atidarymo balsu programinė įranga – programinė įranga, sudaranti galimybes balso komandomis atverti interneto puslapius.
- Lietuvių šnekos atpažinimo variklis – programinė įranga, atpažįstanti lietuvių šneką.
- Garsynas – 113 valandų anotuotas lietuvių šnekos garsynas.
- Balso įrašų laboratorija – Vilniaus universiteto Filologijos fakultete.